Robbie Page: Jsou chvíle, kdy je má výška výhoda, ale v mnoha situacích trpím

Prohlédněte si všechny fotografie (11)

Smutníte, že jste nedostali do vínku pár centimetrů k dobru? Robbie Page ukazuje, jaké nástrahy přináší do života výška přes dva metry.

Průměr

Češi se řadí k průměrně vysokým národům. Ženy se se svými 168 centimetry umisťují na předních příčkách v rámci Evropy. Výška je dána geneticky a nepředpokládá se, že by malí rodiče měli čahouna, který by je o půl metru převyšoval, ale někdy se výpočet mine s výsledkem a zajímavá podívaná je na světě.

Je to hendikep? Nebo máme lidem, co se dívají na svět z výšky, co závidět? Robbie Page by mohl vyprávět.

Do nebe

Při měření v porodnici nevykazoval Robbie žádné anomálie, které by poukazovaly na fakt, že své rodiče i vrstevníky přeroste o desítky centimetrů. Rostl jako z vody a kalhoty, co si koupil na jaře, mu na podzim byly do půlky lýtek. Bohužel s rychle přibývající výškou přišly i zdravotní komplikace. Tělo nemělo dost času a prostoru na to, aby se kostra zocelila a svaly se upnuly tam, kam mají. Robbieho tak soužily bolesti zad, kloubů i končetin. Na to žádné léky nepomohou, cestou z bludného kruhu byl pravidelný pohyb a poctivý strečink.

Robbie Page ukazuje, že někdy je výška překážkou, jindy výhodou.

Jeho růst se zastavil na závratných 213 centimetrech. Zalíbení našel ve sportu, kde svou výšku konečně nevnímá jako hendikep, ale výhodu. Ve volejbalovém týmu je díky tomu velmi oblíbený. Obzvlášť, je-li na síti, balóny sráží přímo k zemi a soupeři mu sahají sotva po hrudník.

Ve volejbale pravidelně vyhrává ankety o nejlepší a nejproduktivnější hráče. Ve skutečnosti ale život s takovou výškou není jen zábava. Všechny možné situace, kdy mu jde o zdraví, pečlivě dokumentuje na sociálních sítích.

  • Postel, není-li dělaná na zakázku, je pro něj zpravidla krátká
  • V místnostech s nižším stropem musí chodit se sklopenou hlavou
  • Nákup oblečení v běžné konfekci je téměř nemožný
  • V kině, divadle nebo na koncertě všem zaclání a jsou pro něj vyřazeny zadní řady
  • Pro každé objetí nebo polibek se musí sehnout
  • Bez cvičení a správné životosprávy by trpěl bolestmi

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky