Revoluce v barvení vlasů: Vyzkoušejte balayage, melírování vlasy jen ničí

Prohlédněte si všechny fotografie (22)

Možná jste o tom již slyšely, možná ještě ne, ale tato jedinečná technika v barvení vlasů přichází již i k nám. Říká se jí balayage - vyslovováno bajaláž - a jde téměř o uměleckou techniku. 

Nechte si zasílat nové články přímo do Vašeho messengeru

Na rozdíl od melírování, kterému už odzvonilo, je balayage daleko šetrnější, přirozenější a také estetičtější. Zatímco u melírů se jednotlivé prameny vlasů balily do alobalu již od kořínku, často se napřed odbarvovaly, pak teprve barvily a každý tah barvou mimo byl vidět, při této technice se postupuje zcela odlišně. Kadeřník či kadeřnice uchopí celou délku vlasů a barvou prostě barví, kam je to zrovna potřeba. Vrchní části vlasů zůstávají téměř nedotčeny. Přechody mezi barvenými prameny a zbytkem vlasů jsou tím pádem velice přirozené, navíc nikdo nebude mít stejnou balayage jako vy a stojí také za zmínku, že oproti melírování nemusíte na balayage chodit tak často, zkrátka odrosty nebudou tak rychle patrné.

Každé barvení touto technikou je unikátní. Výsledkem by měly být zářivé vlasy, které působí jako přirozeně zesvětlené od sluníčka. Ovšem ani toto není pravidlem, balayge lze totiž použít i na vlasech barvených netradičními barvami jako je růžová, fialová, modrá, stříbrná...

Anebo jen zesvětlit či ztmavit svou přírodní barvu.

Balayage může fungovat i jako konturování při make-upu, ty části vlasů a obličeje, které chcete zvýraznit a vytáhnout na světlo, zesvětlete, ty, které vám mají pomoci zeštíhlit obličej, naopak ztmavte. Na rozdíl od ombré, které je už také dávno v propadlišti dějin, se zde nepracuje s celou délkou vlasů, ale skutečně jen s pramínky, které volně spadají do zbytku vlasů. Balayage se dá využít pro jakoukoli délku vlasů, ať už krátké, polodlouhé, nebo dlouhé vlasy, na všech vypadá balayage skvěle.

Vyhrát si můžete i při výběru barev. Ačkoli nejčastěji se barví do přirozeného o něco světlejšího nebo tmavšího odstínu, můžete se obarvit i na nějakou velice extravagantní barvu. Asi nejlépe vypadá bayalage u velkých vln, kdy vyniknou jemné přechody, nosit se ale může i v rovném účesu či XXL nadýchaném účesu. Na ty nejlepší výtvory se podívejte do naší galerie. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky