Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Řeřicha: Svěží chuť do salátů i na chleba

Řeřicha: Svěží chuť do salátů i na chleba
Řeřicha: Svěží chuť do salátů i na chleba
Zdroj: Thinstock

Nejspíš také s nadcházejícím jarem pociťujete čím dál tím větší chuť na něco čerstvého a zeleného. Pořiďte si miniaturní zahrádku přímo doma na okenním parapetu.

Řeřicha setá je dobře známá i se všemi svými blahodárnými účinky na zdraví. Většina strávníků ji má ráda pro její charakteristickou štiplavou chuť. Ale jen málo konzumentů se chce pustit do jejího pěstování. Je to přitom velmi jednoduché a výsledek přináší i mnoho dalších maličkých radůstek v kuchyni.

Mohlo by vás také zajímat: Síla medu: Zruší vrásky, nadváhu, kocovinu, depku i nachlazení

Jak řeřichu vysévat

Pokud budete pěstovat řeřichu doma na stole, zapomeňte na huňaté kožíšky malých rostlinek od profesionálních zahradníků. Je třeba zvolit trochu jiný přístup. Nádoba na pěstování by měla být dostatečně mělká, spíš zvolte nějakou misku, aby měly mladé rostliny světlo. Řeřichu vyséváme do vrstvy vaty, nikoli na hlínu, abychom ji mohli okamžitě konzumovat a také abychom si neudělali v kuchyni nepořádek. Uprostřed stolu nám udělá hezkou dekoraci, na okně se vyvinou trochu silnější rostlinky.

Zdroj: Thinstock

Vata musí být dost tlustá, aby podržela dostatek vody. Vysévejte semínka nepříliš hustě, spíš si můžete udělat každé tři dny novou mističku, abyste měli rostlinky průběžně k dispozici. Vatu navlhčete vlažnou vodou, aby semínka rychleji nabobtnala. Dbejte na to, aby rostliny nebyly potopené a nezačaly hnít. Když vyraší první lístečky, můžete sklízet rovnou na talíř. Volně naseté rostliny se dají vytahovat i s jemným bílým kořínkem.

Zdroj: Thinstock

Pěstování se vám zalíbí

Řeřichu si můžete koupit v leckterém lepším zelinářství hezky nasázenou v krabičce a doma si ji můžete pohodlně nastříhat nůžkami rovnou do salátu nebo na chleba s tvarohem. Ale! Když ji pěstujete doma, provoní se váš byt již za chvilku po výsevu neopakovatelnou hořkou vůní. Pokud máte děti, zajistíte jim zdravé mlsání, o hračičkování se semeny a pozorování velmi rychlého růstu nemluvě. Děti nebo i muži jen obtížně odolávají tahání za rostlinky, sotva se dají chytit do ruky. A navíc jsou malé řeřichy prostě hezké.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Kosmetika s vůní a silou kávy

Kosmetika s vůní a silou kávy

Kávová zrnka obsahují silné antioxidační látky, které pomáhají odstranit odumřelé kožní buňky a dodávají pokožce mladistvý vzhled. Stejně blahodárná…

Akční letáky