Na rozdíl od tradiční gelové manikúry nabízejí pudrové nehty prodlouženou životnost a jsou ideální pro ženy, které při lakování nehtů často trápí odlupování laku nebo se obávají možného poškození nehtového lůžka způsobeného běžnými nehtovými gely.

Pudry na nehty jsou prostě v současné době v centru pozornosti, a to nejen díky své virálnosti na Instagramu. Tento koncept manikúry totiž není nijak nový. Ve skutečnosti se tento typ péče o nehty používá již od 80. let minulého století. Původně se pudrovým nehtům ovšem říkalo "lepicí manikúra" kvůli lepidlu, které se používalo k lepení pudru na nehty.

Co jsou pudrové nehty?

Podle certifikované dermatoložky a odbornice na nehty Dr. Dany Sternové se namáčecí pudrové nehty skládají z jemného a zároveň účinného lepidla a akrylového pudru, což z nich činí osvědčený koktejl pro krásné a dlouhotrvající nehty. Jak prozradila Sternová webu instyle.com, ať už se rozhodnete pro návštěvu salonu, nebo pro domácí pudrování, klíčové je věnovat pozornost detailům. I když se technika v jednotlivých salonech může mírně lišit, obecně se dodržují následující kroky:

Nejprve je zásadní správná příprava nehtů. Ta zahrnuje očištění nehtů, odstranění nečistot, zatlačení kůžičky, zastřižení záděrek a vyleštění povrchu nehtů. Poté se aplikuje "bonder", aby se zajistila lepší přilnavost a minimalizovalo se zvedání. Pak se nanese podkladová vrstva a následně se nehet ponoří do zásobníku s pudrem. Tento postup se opakuje u každého nehtu a přebytečný pudr se vykartáčuje. Pro dosažení požadované krycí schopnosti a intenzity barvy může být nutné proces namáčení v pudru dvakrát až třikrát opakovat. Po několika minutách se nanese vrchní lak, který výrobek vysuší a zpevní. Jakmile jsou nehty vytvarovány a vypilovány do požadovaného vzhledu, přidá se závěrečný vrchní lak.

Jak dlouho vydrží pudrové nehty

Jednou z významných výhod pudrové manikúry je její dlouhá životnost. Lily, nehtová technička, vysvětlila webu elle.com, že nehty z pudru mohou vydržet tři týdny i déle. Záleží na tom, jak dobře se o ně pečuje. Díky této prodloužené době nošení jsou cenově výhodnou a časově úspornou variantou, která téměř zdvojnásobuje životnost standardní gelové manikúry.

Co dodat? Namáčecí pudrové nehty představují odolnou a na údržbu nenáročnou variantu manikúry pro ty z nás, které hledají dlouhotrvající výsledky. Při správné aplikaci a péči tyto manikúry vydrží klidně i měsíc a umožní vám těšit se z krásných nehtů po celé týdny.

Související články