Proč speciální pásky na odstranění černých teček nikdy nikomu nefungují?

Proč náplasti na černé tečky nefungují?

Černé tečky na nose jsou velmi rozšířeným kosmetickým problémem, jehož se jde jen těžko zbavit. Zázračné pásky, které si podle reklamy jen přilepíte na nos a tečky budou pryč, ve vás zanechají jen pocit vyhozených peněz. Existuje spolehlivější řešení?

Pásky a náplasti na odstranění černých teček se propagují nejen v reklamách, ale i v mnohých hollywoodských filmech. Newyorská dermatoložka Sejal Shah před nimi ale varuje: "Tyto pásky odstraňují svrchní vrstvu odumřelé kůže a černé tečky pomocí silného lepidla. Bohužel tím strhávají i přirozený kožní maz, který naši pleť chrání před vysoušením a vnějšími vlivy." Některé pásky podle Sejal mohou navíc obsahovat látky dráždící citlivou pleť.

K páskám na černé tečky je skeptický i kosmetický poradce Andy Millward: "Černé tečky jsou zaražené do pórů jako špunty a není pravděpodobné, že je nějaký pásek lehce vytáhne."

Co tedy na černé tečky účinkuje? Napaření a manuální vymačkání přes papírový kapesník se jeví jako stará osvědčená metoda. Proceduru můžete provést po horké koupeli, kdy jsou póry dostatečně roztažené, případně si obličej opatrně napařte nad hrncem s vařící vodou.

Vyzkoušet můžete také pleťovou masku s mléka a želatiny, která je vůči pleti mnohem šetrnější než komerční pásky a odvede lepší službu. Lžíci želatiny bez příchuti smíchejte se dvěma lžícemi mléka a zahřejte na mírném plameni. Směs rozetřete na obličej a nechte zaschnout. Když ji sloupnete, spousta černých teček by měla být pryč.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky