Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Proč a jak přestat s kousáním nehtů?

Proč a jak přestat s kousáním nehtů?
Proč a jak přestat s kousáním nehtů?
Zdroj: archiv

Zlozvyk, ukazatel stresu nebo jen nevíte, co s rukama? Jisté je jedno, kousání nehtů je jedním z nejčastějších zlozvyků vůbec a nejlepší by bylo s ním přestat. Máme pro vás několik argumentů proč. A také poradíme, jak na to.

Kousání nehtů není jen „dětskou“ záležitostí. V dětství si kousala nehty řada z nás, spousta lidí se však s tímto zlozvykem potýká i v dospělosti. Pokud je to i váš problém, nevěšte hlavu, na krásné nehty máte nárok i vy!

Proč přestat s okusováním nehtů?

• Nejen, že okousané nehty nevypadají pěkně, můžete si porušit také jejich strukturu. Drobná poranění a záděry v okolí nehtového lůžka mohou způsobit krvácení kolem nehtu nebo přivodit infekci.
• Pod nehty se nachází velké množství bakterií, které mohou způsobit infekci v ústech a také si je kousáním dopravujete do těla.
• Okusováním nehtů můžete způsobit narušení normálního růstu nehtů, dokonce jejich deformování.

Jak se zlozvyku zbavit?

• Ostříhejte nehty nakrátko, aby nebylo co okusovat, a ještě pečlivě zapilujte.Pořiďte si jeden malý praktický pilníček a noste ho vždy při sobě – pro případ, že by se během dne vytvořila nějaká nerovnost a bylo by třeba ji zapilovat.
• Pokud jste se neudržela a váš nehet to „schytal“, použijte náplast - nebudete mít nehet na očích, nebude vás lákat ho „poupravovat“ a snížíte riziko infekce.
• Zkuste to jeden po druhém.Vyberte jeden nehet, který pro vás bude tabu – prostě na něj nesáhnete, ani do něj nekousnete. Pokud to vydržíte týden, můžete přidat další nehet. Když uvidíte rozdíly mezi nehty, budete mít chuť mít je krásné všechny.
 

Jak o namáhané nehty pečovat?
Nehty jsou díky takovým zásahům často poničené a narušené, a to nejen na povrchu, dotýká se to také jejich struktury. S výběrem vhodné péče vám ideálně poradí vaše lékárnice, vhodný je například speciální lak na nehty Sililevo určený pro remineralizaci a obnovu struktury nehtů.

Dopřejte jim výživu i zevnitř

Zaměřte se na svůj jídelníček a dopřejte si stravu bohatou na bílkoviny, čerstvé ovoce a zeleninu, luštěniny, celozrnné obiloviny a ořechy. Důležité jsou také tuky, avšak vyberte si ty zdravé - panenský olivový olej, mandle, avokádo, tykvová a sezamová semínka.

Máte ráda zářivé barvy? Tak na nehty s nimi!

Mrzelo by vás okousat je, když jste si s nimi dala tolik práce. Upravte a nalakujte nehty vaším oblíbeným lakem. Variantou je také hořký lak na nehty, který by vás od okusování nehtů měl odradit svou nepříjemnou chutí. Pokud začnete experimentovat s barevnými laky, budete potřebovat také odlakovač. Zvolte přitom takový, který neobsahuje aceton a formaldehyd, ty nehty vysušují a oslabují.

Tip na noční péči nejen pro nehty:
Olejový zábal (ideální je mandlový olej, ale vystačíte si i s olivovým) - ruce dostatečně naolejujte a přes noc na ně navlékněte bavlněné rukavice. Olej vyživí poničenou oblast v okolí nehtů a pokožka vašich rukou bude navíc krásně hebká.

Mohlo by vás také zajímat: Zlozvyky, zloději vašeho půvabu

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Resort Svatá Kateřina plný jógy!

Resort Svatá Kateřina plný jógy!

Přivítejte podzimní rovnodennost pozdravy slunce uprostřed nádherné přírody. Vyzkoušejte nové i oblíbené druhy jógy, ochutnejte ajurvédskou a…

Akční letáky