Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Problémy s pletí: Je mi přes třicet a mám akné!

Problémy s pletí: Je mi přes třicet a mám akné!
Problémy s pletí: Je mi přes třicet a mám akné!
Zdroj: www.Thinkstock.cz

Problémy s pletí trápí více žen po třicítce, než by se mohlo zdát. Potíže totiž může vyvolat i stres nebo hormonální změny. Polovina problémů ale vzniká díky nesprávné péči o pleť.

Mít krásnou pleť je snem každé ženy. Jenže jen málo z nich má to štěstí, že má pokožku jak z titulní stránky módního časopisu. Pupínky, černé tečky, akné a další nedokonalosti dokáží ženu pořádně potrápit a v krajním případě způsobit i deprese. Jak je možné, že se na vaší krásné pleti najednou objevily pupínky, když už je vám dávno přes třicet? Svou roli mohou hrát i hormonální změny nebo stres. Až tři pětiny žen po třicítce totiž podobné problémy trápí. Základem je – kromě správné životosprávy – kvalitní péče o pokožku a pravidelné odličování.

5 rad, jak se starat o pleť

1. Nezatěžujte pleť

Nezatěžujte pleť agresivními kosmetickými přípravky. Pro čištění pokožky používejte kosmetiku vhodnou pro váš typ pleti. Vyvarujte se i používání kosmetických produktů s obsahem alkoholu. Pleť totiž vysušují, zbavují lesku a podporují větší produkci mazu.

2. Vsaďte na kvalitu

Vyvarujte se používání klasické vaty či nekvalitních odličovacích tamponů. Sáhněte po polštářcích s pevnou strukturou. Ideální je kombinace kvalitní bavlny a mikrovlákna, což polštářkům zajišťuje jemnost.

3. Odličujte ve dvou krocích

Odličujte pleť ve dvou krocích. Na navlhčený tampon naneste odličovací mléko a přiložte jej na víčka. Nechejte pár vteřin působit, aby se nalíčení rozpustilo, a pak pomalými tahy shora dolů opatrně stahujte líčení postupně z celého obličeje. Pak pleť dočistěte tonizační vodou, dokud nejsou tampony úplně čisté, beze stop make-upu.

4. I rty je třeba odlíčit

Pečujte o rty – i ty je třeba odličovat. Zůstávají na nich bakterie a nečistoty, které mohou způsobit popraskání koutků či brzké vrásky. Naneste tedy na rty kapku odličovací emulze, mírně navlhčete tampon čistou vodou a líčidlo setřete několika krouživými tahy po celé ploše rtů.

5. Nezapomínejte na krk

Nezapomeňte na krk! Ten je totiž indikátorem vašeho stáří. Kůže na krku je velmi jemná a náchylná k tvorbě prvních vrásek.

KAFE.cz zjistilo:

  • Problémy s pletí trápí spoustu žen mezi 25 a 50 lety. Na obličeji se jim najednou objeví pupínky s hnisavou čepičkou anebo černé tečky. Lékaři v tomto případě hovoří o tzv. posta-dolescentní komedonické akné.
  • Za potíže s pletí v dospělosti mohou nejčastěji hormonální změny, stres, kouření, znečištěné prostředí či nejrůznější onemocnění. Podle odborníků může ale za polovinu všech problémů nesprávná péče o pleť a špatné odličování.
  • Pro ženy, kterým se po porodu objevila akné, mají odborníci řešení – prý pomáhá mateřské mléko. Obsahuje kyselinu laurovou, která pomáhá bojovat proti zánětlivým projevům kůže. Stačí problematickou pleť mlékem pravidelně potírat…

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky