Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Problémové vlasy: Tipy a triky

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Ženy s jemnými vlasy by si přály husté a vlnité. To proto, že se jejich vlasy často mastí, třepí a snadno lámou. Tak co s nimi?

Suché, roztřepené a lámavé vlasy

Roztřepené vlasy nemají lesk, vypadají nezdravě a špatně se češou. Poznáte je podle jejich hrubosti, poškozené struktury, která bývá rozdílná u kořínků a na konečcích. Působí »slámovitě«, což vypadá neupraveně. Prevencí proti roztřepeným vlasům je používání kvalitních hřebenů a kosmetiky. Jsou-li vlasy vlhké, příliš je nenatahujte. Také si dejte pozor na neodborné barvení. A hlavně: Myjete-li si vlasy, nevysušujte je tak, že je třete ručníkem. Vhodnější je jen zabalit je do ručníku nebo je jen jemně vymačkat.

Tip Kafe.cz

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Mashera Midollo di Bambu, Vitality´s

Intenzivní maska na vlasy s výtažky z bambusu s účinky kondicionéru. Specielně pro oživení vysušených a vyčerpaných vlasů. Jemně vmasírujte a nechejte působit 10 až 12 minut a poté opláchněte.

Cena: 236 Kč

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Intense Repair mask, L´Oréal

Vysoce výživná maska pro suché vlasy. Cuti liss system. Ceramid pro obnovu vnitřní struktury vlasu, vitamin B6 a aktivovaný protein pro posílení vlasového vlákna.Vmasírujte do umytých, ručníkem prosušených vlasů, nechte působit 2 - 3 minuty. Pečlivě opláchněte.

Cena: 455 Kč

Jemné vlasy

Jemné vlasy mají menší průměr, objem, jsou měkké, méně odolné a často u nich rychle vzniká statický náboj. Ženy s jemnými vlasy jsou zoufalé především proto, že jim žádný účes dlouho nevydrží. Jak na jemné vlasy? Můžete zkoušet různé kvalitní kúry v podobě šamponů a výživných masek, ale nejlepším řešením je pořídit si vhodný sestřih. Nechte si vlasy stupňovitě sestříhat. Účes vám potom bude držet déle. Dalším vhodným střihem je mikádo ve tvaru podkovy. Ráno jen gelem nebo tužidlem zespoda nanesete, vyfoukáte a váš účes bude lépe držet. Zkušená kadeřnice jistě poradí.

Tip Kafe.cz

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Posilující kondicionér pro jemné a oslabené vlasy, Avon

Výsledným efektem jsou plnější, bohatší a silnější vlasy. Obsahuje aminopeptidy, které zvětšují objem každého vlasu. Určen pro jemné vlasy, které potřebují dodat objem a posílit.

Cena: 89 Kč

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Matrix Amplify péče

Péče speciální řady pro jemné vlasy. Obsahuje ultralehké částice, které vlasy zevnitř posílí a dodají jim objem. Objemový komplex proniká do vlasu. Uzavírá mikročástice ve vlasu. Usnadňuje úpravu vlasů.

Cena: 230 Kč

Lupy

Můžete mít sebelépe upravené vlasy, ale budete-li v nich mít lupy, je ihned po efektu! Pokožka hlavy se loupe, rychleji se dělí kožní buňky a lupy jsou na světě. Znamená to, že zárodečná flóra hlavy není v rovnováze. Je třeba tuto rovnováhu získat zpět. Ptáte se, jak zamezíte vzniku lupů? Pečlivě vymývejte z vlasů šampon a češte se tak, abyste nedráždily pokožku na hlavě. Pokud se přesto objevují dál, zkuste změnit šampon.

Tip Kafe.cz

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Šampon proti lupům Kapyderm

Vlasy myje s jemností, s důrazem však působí proti lupům vytvořeným ať už houbami, či způsobeným dysfunkcí vlasové pokožky a s tím spojenou mitózou.

Cena: 371 Kč

Vypadávání vlasů

Češete si vlasy a poté vám zůstávají na hřebenu chomáče? Určitě vás to děsí. Jak tomu zabránit? Nejdříve se zamyslete nad stylem svého života. Trvalý stres může být příčinou úbytku vlasů! Dalšími příčinami jsou např. těhotenství, užívání léků, infekce nebo podvýživa. Dalším z faktorů je přirozená výměna; tak jako zvířata na podzim a na jaře línají, také někteří lidé pozorují vyšší výskyt padání vlasů. V tomto případě jde o dočasnou záležitost. Pro růst vlasů je nejdůležitější optimální prokrvení a dodávání vitamínů a dalších výživných látek do těla. Růst vlasů také podporuje masáž hlavy. Tou zajistíte prokrvení a zlepšíte zásobování kořenů vlasů živinami.

Tip Kafe.cz

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Ampule DT, Kapyderm

Vynikající regenerace buněk s vysokou vyživující hodnotou papily. Zvyšuje a aktivuje krevní oběh, který podporuje tvorbu a růst vlasů. Vhodný u všech druhů léčby padání vlasů. Padání vlasů může být rozlehlé, náhlé, v pokročilém stadiu nebo může být způsobené nedostatkem potřebných látek. Vlasová pokožka nebývá prokrvovaná. Má dvojité působení – vnitřní a vnější.

Cena: 710 Kč (6 ampulek)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU