Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Přírodní repelenty: Voňavá ochrana před komáry

Zdroj: profimedia.cz

Komárů, klíšťat i jiného obtížného hmyzu je letos požehnaně, a tak se proti nim nezapomeňte chránit. Nemusíte však používat klasický repelent, na výběr je i přírodní kosmetika, která je účinná a krásně voní!

 Chystáte se na dovolenou, ať už k moři nebo jen tak do přírody, a bojíte se otravného hmyzu, který by vás tak říkajíc ,,sežral za živa" ? Vyzbrojte se na hmyz, a všechny tu ,,havěť " přípravkem k tomu určeným. Několik jsme jich pro vás vybrali.

Zdroj: profimedia.cz

Venus – tinktura proti komárům

Přírodní ochrana proti hmyzu, tinktura Venus, má tu výhodu, že zároveň chrání a vyživuje pokožku. Obsahuje jen přírodní bio suroviny – jojobový olej a směs éterických olejů a můžete ji aplikovat na tělo i obličej. Slouží nejen jako prevence před štípnutí, ale i jako ošetření po bodnutí hmyzem!

Cena: 220 Kč (happyhemp.cz)

Zdroj: profimedia.cz

Přírodní repelent Alva Effitan

Přírodní repelent proti komárům a klíšťatům Alva Effitan vás ochrání po dobu 8 hodin před komáry a až 6 hodin proti napadení klíštětem! Repelent, který o pokožku pečuje pomocí aloe vera a kokosového oleje, byl úspěšně testován švýcarským Tropickým institutem v Basileji. Navíc krásně voní eukalyptem.

Cena: 325 Kč (produkty-bio.cz)

Zdroj: profimedia.cz

Levandulový repelent Volarome

Také další z přírodních repelentů Volarome vás ochrání před štípnutím hmyzem. Kromě toho, že je přátelský k ozónu, je zajímavé jeho složení – obsahuje výtažky z levandule, muškátu, šalvěje, citronely, eukalyptu a máty. A ta omamná vůně!

Cena: 185 Kč (najadashop.cz)

Zdroj: profimedia.cz

Bio repelent Repel

Bio repelent Repel vás ochrání proti komárům, ovádům, sametkám a klíšťatům. Výhodou je, že je vhodný pro celou rodinu, protože nedráždí citlivou pokožku dětí, a tak může být používán již od 1 roku. Obsahuje výhradně přírodní a biologické složky a jeho efektivita byla testována institutem entomologie ve Vídni. A ještě má jednu výhodu – je odolný proti vlhkosti a pocení, a tak vás ochrání i v největších vedrech.

Cena: 230 Kč (lavanda.cz)

Zdroj: profimedia.cz

Dezorient

Stoprocentně biologický odpuzovač hmyzu Dezorient vznikl na základě dlouholetých zkušeností s bodavým a savým hmyzem. Tento čistě přírodní přípravek je vhodný nejen pro dospělé, ale i pro malé děti, které chemické preparáty mnohdy špatně snášejí. Navíc jej můžete aplikovat i v okolí očí a úst a je použitelný i pro čtyřnohé kamarády. Přípravek Dezorient byl hodnocen a certifikován ve Výzkumném ústavu organických syntéz v Pardubicích a můžete jej aplikovat jak na kůži, tak i na oblečení. Výhodou je i nižší cena.

Cena: 63 Kč (najadashop.cz)

Zdroj: profimedia.cz

Přírodní repelent Halt’inscect

Tento přírodní repelent obsahuje unikátní výtažky olejů, které efektivně odpuzují hmyz. Najdete zde olej makadamový, slunečnicový, výtažek z citronové trávy, citronely a aksamitníku. Krásně voní, snadno se nanáší, avšak není vhodný pro děti do tří let. Navíc je nutné jej aplikovat přímo na kůži, nikoli na textil.

Cena: 240 Kč (eclovicek.cz)

Zdroj: profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Náramek proti obtížnému hmyzu

Pokud vás nebaví stále se stříkat či mazat repelenty, můžete vyzkoušet také speciální náramek, který je napuštěn esenciálními oleji a ochrání vás před klíšťaty, komáry, blechami, vosami či včelami, a to po celou dobu nošení. Vydrží 4 až 6 týdnů a je vhodný i pro děti od tří let.

Cena: 149 Kč (eclovicek.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Minigolf: Tipy, kam na něj vyrazit

Minigolf je u nás stále oblíbenější rekreační sport. Proč? Protože se hodí pro všechny věkové kategorie! Proč si jej zahrát a kde vám prozradíme…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU