Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Přemýšlíte, co s vlasy? Pokud chcete působit žensky, nestříhejte je!

Dlouhé vlasy
Dlouhé vlasy
Zdroj: Pinterest
Prohlédněte si všechny fotografie (25)

Krátké šik střihy mají něco do sebe, jsou typy žen, které je umí nosit. Ale také se najde mnoho zastánců dlouhých vlasů, kteří tvrdí, že dlouhé vlasy k ženám patří, že jsou symbolem ženství. Ať tak či onak, v galerii najdete ty nejkrásnější dlouhé vlasy a jsme přesvědčeni, že zatoužíte mít také takové. 

Uvádí se, že průměrný vlas dokáže dorůst jen asi do délky 90 cm, my vás ale přesvědčíme o tom, že když se spojí dobré geny a prvotřídní péče, může růst i do délky několika metrů! Nejdelší české vlasy rostou na hlavě Adéle Pechová a mají téměř dva a půl metru. Světové nejdelší vlasy jsou v úctyhodné délce šest a půl metru a pyšní se jimi Američanka Asha Mandel.

Ač se může zdát, že nepřítelem číslo jedna budou v případě předlouhých vlasů nůžky, tak tomu tak není. Naopak, majitelky krásných a kvalitních dlouhých vlasů moc dobře vědí, že pravidelné mírné zastřihování konečků jejich chloubu nikterak nezohyzdí, naopak takto udržované vlasy vypadají bohatší a už od pohledu zdravější. Samozřejmostí je také pravidelná péče v podobě kvalitních šampónů, balzámů, masek či olejíčků apod.

Vlas roste přibližně 2 až 6 let a potom vypadne. Denně tak zdravému člověku vypadne asi 70–100 vlasů. Každý den vlasy povyrostou o 0,2–0,45 mm. V průměru mají na hlavě nejvíce vlasů světlovlasí lidé (okolo 140 000), nejméně zrzaví (asi 80 000). Muži mají vlasy nejsilnější v týlu, avšak ženské vlasy jsou silnější než mužské. Člověk bez rozdílu pohlaví má pod pokožkou 2 až 5 milionů vlasových váčků. Počet a druh váčků je dán už při narození.

Podívejte se, jak úžasně mohou vypadat vlasy, kterým se dostává prvotřídní péče a tak rostou do neuvěřitelné délky.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU