Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pravidelnou péčí ke krásné a zdravé pleti

Elixír mládí pro každou pleť
Elixír mládí pro každou pleť
Zdroj: Biocell

Rozhovor s Ladou Carthy, manažerkou kosmetického odd. Asklepion – Klinika a institut estetické medicíny, Praha

Které faktory ovlivňují náš vzhled a negativně působí na stav kůže?
Mezi hlavní faktory ovlivňující náš vzhled a působící na stav pleti patří genetické stárnutí a vlivy vnějšího prostředí. Genetické stárnutí můžeme ovlivnit jen velmi málo, hraje zde velkou roli dědičnost. Ale pokud má alespoň jeden z našich rodičů hezkou pleť, je velká pravděpodobnost, že u nás tomu bude také tak.Výhodu mají i tmavší typy pleti; stárnou pomaleji.

V případě vlivů vnějšího prostředí a s tím spojené naší životosprávy je tomu jinak - zde určitě můžeme přírodě pomoci. To, jak se stravujeme, náš pitný režim, fyzická aktivita, UV záření a stres má velký vliv na to, jak naše pleť vypadá. Projeví se to samozřejmě i na našich vlasech nehtech a i na vnitřních orgánech.

Pokud se vystavujeme UV záření bez ochrany a nadměrně, dochází v pleti k rozkladu kyseliny hyaluronové, kolagenu a jeho stavebních jednotek histiocytů. K úbytku těchto složek v pleti dochází tak jako tak v důsledku stárnutí pleti, vlivem UV záření tento proces navíc urychlujeme.

Pijeme-li málo nebo jsme dokonce dehydratovaní, projeví se to nejdříve na naší pleti. Malé vrásky tak budou vypadat hlubší a tam, co vrásky nebyly vůbec, vzniknou jemné vrásky. Strava příliš bohatá na cukry zcela jistě urychluje stárnutí pleti, protože dochází k častým výkyvům hladiny insulinu. Stejně tak při častém přibírání a úbytku na váze je kompromitována elasticita pleti, která i tak časem vlivem gravitace vadne. Strava s velkým zastoupením ryb, ořechů a semínek, bio ovoce a zeleniny pleti jednoznačně prospívá.

To, kde bydlíme, hraje do určité míry též roli. Pokud jsme denně vystaveni znečištěnému ovzduší, vytváří se v našem těle volné radikály, které musí odbourávat. Jestliže není pleť dostatečně okysličená, nebo je vysušená klimatizací, bude také vypadat unaveně. 

Biocell, kyselina hualuronová, tajemství krásné pokožky

Ošetřování pleti se stalo součástí každodenní péče moderní ženy o zevnějšek. Jak by mělo probíhat?
Žena by si určitě měla každý den ráno a večer udělat čas na čištění pleti s následnou hydratací a výživou. Podle osobních potřeb se pak mohou do denního režimu péče o plet přidat séra, která jsou schopna proniknout hlouběji než krémy. Klientky by měly pravidelně používat buď ovocné či enzymatické peelingy a následně masku. Zda by používané produkty měly být hydratační, výživné nebo spíš čistící, by měla poradit kosmetička.
Určitě bychom neměli zapomínat na UV ochranu a to denně, v zimě s ochranným faktorem 30, v létě SPF 50.

Které typy kůže rozeznáváme? A jak se liší přístup k jednotlivým typům?
Rozlišujeme pleť suchou, citlivou, normální a mastnou. Samozřejmě ale existuje spousta podskupin, kdy se na obličeji jednoho klienta kombinuje například pleť normální a mastná kombinuje. Dále pak člověk s mastnou pletí může mít pleť přechodně citlivou z důvodu používání nevhodných produktů atd. Přístup k jednotlivým typům pleti by se měl lišit v používaných produktech, jejich výběr bych pak nechala na kosmetičce nebo dermatologovi.

Jak se projevuje stárnutí kůže?
Stárnutí pleti a kůže se projevuje zhoršeným napětím. Začnou se objevovat jemné vrásky, později i hlubší, dále mimické vrásky. Póry se prohlubují a pleť začne jakoby ,,padat směrem k jihu,,. Celkově je pleť tenčí než bývala.

Biocell, kyselina hualuronová, tajemství krásné pokožky

Jaké látky doporučujete k „omlazení“ pleti?
Velmi často vysvětluji klientům že důvodem, proč jejich pleť vypadá starší, je snížený obsah kyseliny hyaluronové v pleti. Jak již jsem zmínila, té nám v těle ubývá jak vlivem genetického - přirozeného stárnutí, tak vlivem vnějšího prostředí. Proto doporučuji klientům (nejen ženám, ale i mužům) mj. užívání Biocellu tobolek s kyselinou hyaluronovou. Pokud klienti berou péči o svoji pleť vážně, mohou současně používat Biocell masku s kyselinou hyaluronovou. Další nezbytné látky udržující pleť mladou jsou vitamíny - např. C, E, A, B5, nenasycené mastné kyseliny (omega 3), zinek, dále pak látky jako kyselina glykolová, enzymy aj. 

Kterým klientkám zmíněný doplněk stravy doporučujete? Seznamte nás, prosím, s Vašimi praktickými zkušenostmi.
Biocell doporučuji po konzultaci všem klientkám od 25 let a výše, které se snaží předcházet prvním známkám stárnutí pleti. Máme pozitivní zkušenosti i s klientkami středního věku, které se rozhodnou pro intenzivní kúru a užívají Biocell tobolky po doporučované 3 měsíce. V některých případech se výsledek dá porovnat s neinvazivní mezoterapií. Samozřejmě není to výsledek jen používání tobolek a masky, ale komplexní estetické péče ušité na míru každému klientovi.

Více informací: www.biocell.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky