Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pozor na slunce: Jinak vám ublíží...

Zdroj: prozdravi.cz, pharmacymix.com, daylong.sk

Věděla jste, že spálit si na slunci můžete nejen tělo, ale i rty, nebo uši? Citlivou pokožku je proto třeba dobře chránit.

Na kvalitní krémy proti slunci byste v létě neměla zapomínat. Nejen, že chrání proti spálení, ale také před stále častější rakovinou kůže. Chránit byste měla i zdánlivě nenápadná místa, jako jsou rty, nebo uši.

1. Vysušené a rozpraskané rty

Kůže na rtech je asi jedenáctkrát tenčí než pokožka na těle, a tak je mnohem náchylnější k vysoušení i spálení. Jakmile jdete na slunce, neměla byste na zdánlivě zanedbatelné místo zapomínat – rty je totiž třeba chránit balzámem s vysokým faktorem, minimálně 15. Ochranný balzám aplikujte nejen na pláži, ale i před každou procházkou. Nejen, že si rty nespálíte, ale díky hydratačním složkám zabráníte i jejich vysoušení a nepříjemnému popraskání.

 Vichy Oligo 25

Tip Kafe.cz

Vichy Oligo 25

Péče na rty s vyšším UV faktorem může nejen dobře chránit, ale také dodat rtům lesk a zářivý vzhled. Takový je například balzám na rty s leskem Oligo 25 od Vichy. Obsahuje mangan a polyfruktol, které aktivují cévní mikrocirkulaci a navracejí rtům přirozenou barvu. Snadno se vstřebává a nelepí.

Cena: 243 Kč

2. Zarudlé uši

Na obličeji jsou velmi náchylné na spálení také uši. Možná se vám to stalo na dovolené u moře – místo, u kterého byste to nečekala, zrudlo a začalo nepříjemně svědit a pálit. Spálené uši bývají velmi časté, a tak se vyplatí na ně nezapomínat. Ideální je klobouk se širším okrajem, samozřejmostí by měl být krém s vyšším faktorem určený na citlivá místa na těle.

 Anthélios 50+

Tip Kafe.cz

Anthélios 50+

Tyčinka na citlivé partie Anthélios 50+ od La Roche Posay je přímo ideální na ochranu citlivých míst těla, například uší. Obsahuje mexoryl a glycerin a chrání před vznikem melanomu.

Cena: 230 Kč

3. Spálené vrásčité ruce

Další místo, na které se často zapomíná, jsou ruce. I když si krémem natřete předloktí a paže, málokdy jej poctivě rozetřete také na zápěstí a prsty. Přitom se jedná také o místa, která se ráda spálí. A to není všechno – ruce jsou velmi náchylné ke vzniku vrásek, a tak pokud je nebudete chránit již zamlada, později se vám vše sečte – a vrásčité ruce dobře nevypadají a ještě vás udělají starší. Krém proto dobře rozetřete na jednotlivé prsty dřív, než vyrazíte na slunce. A to zvlášť tehdy, když jdete plavat, anebo se potápět.

 Daylong 25 Ultra

Tip Kafe.cz

Daylong 25 Ultra

Daylong účinně brání průniku UV záření do pokožky. Obsahuje tzv. chemické filtry, které způsobují, že škodlivé záření neproniká do kůže, a tak jí chrání před spálením na slunci. Jeho zvláštností je lipozomální forma mléka, která je příjemná, nemastí a nelepí. Je extrémně vodostálý, protože lipozómy obsahující filtry přilnou k pokožce tak dobře, že se při koupeli v sladké i slané vodě nevymyjí.

Cena: 274 Kč

Kafe.cz zjistilo: Jak se chránit před sluncem?

  • Používejte kvalitní krémy, mléka, nebo oleje s vyšším ochranným faktorem, a to od 15 výše. Vybírejte vždy takový, který chrání proti UVA i UVB záření.
  • Krém aplikujte vždy 20 až 30 minut předtím, než se vydáte na slunce. Znovu se natřete cca po dvou hodinách, a to i tehdy, když je krém voděodolný. Jeho efekt se totiž sníží při delším pobytu ve vodě.
  • Noste sluneční brýle s kvalitním UV filtrem a nezapomínejte na pokrývku hlavy.
  • Pokud možno se neopalujte mezi 11. a 15. hodinou.
  • I v případě, že jste ve stínu, nezapomínejte na ochranu proti slunci. UV záření odráží např. písek nebo voda.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky