#clanek|3521188|3522543#

Pozdrav slunci - Surya Namaskara vznikl, jak jinak, než v Indii. Je sestaven z několika po sobě jdoucích ásán - jógových pozic, které jedna na druhou plynule navazují. Počet jednotlivých pozic se může měnit. Nejčastěji jich je dvanáct, ale můžete se setkat i s jiným počtem.

Sestavu opakujte, kolikrát uznáte za vhodné. Někdo ji opakuje dvakrát a jiný zase dvanáctkrát. Hlavně se do počtu opakování nenuťte, nakonec stejně uvidíte, že postupně budete sami chtít počet odcvičených sestav navyšovat. Cvičit by se mělo ráno hned probuzení a s prázdným žaludkem.

Nic lepšího pro tělo udělat nemůžete

Věřte nám, je to tak! Jednotlivé ásány jsou sestaveny tak, aby docházelo k dokonalému zahřátí a protažení každého kousíčku vašeho těla. Pokud budete pozdrav Slunci cvičit pravidelně, budete více pružní, méně často nemocní a plní energie. Jestliže nejste moc zvyklí cvičit, tak vám každodenní pozdrav Slunci přinese i zcela patrnou změnu postavy, nechte se překvapit!

Pozor by si ovšem měli dát ti, kteří trpí na vysoký tlak, nemoci srdce a ženy od čtvrtého měsíce těhotenství. Pokud máte problémy s páteří, tak se vždy nejprve poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!