Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Power Plate: Revoluce v posilovně

Revoluční přístroj Power Plate, který je hitem i mezi celebritami.
Revoluční přístroj Power Plate, který je hitem i mezi celebritami.
Zdroj: Communication Works
Prohlédněte si všechny fotografie (3)

Chcete zhubnout a přitom netrávit dlouhé hodiny v posilovně? Pak je tu právě pro vás revoluční přístroj Power Plate, který je hitem i mezi celebritami.

Power Plate vypadá jako obří vysavač a v posledních letech se stává naprostým hitem fitcenter. Pyšní se totiž kombinací, která je velmi žádaná – je opravdu účinný a navíc cvičení na něm zabere minimum času.

Cvičení pro celebrity

Ne nadarmo je tento přístroj zvaný Power Plate hitem mezi sportovci, herečkami, zpěvačkami a modelkami. Cvičí na něm Madonna, Kylie Minogue, Nicol Kidman anebo Simona Krainová. A oblíbený je i mezi muži – své by vám mohli říct Brad Pitt anebo hokejista Jiří Hudler.

Simona Krainová

Jak Power Plate funguje?

Všechno je postaveno na přenosu vibrací do svalů, které jsou pak nucené se stahovat. Posilujete v předem daných pozicích (záleží, na které partie těla se chcete zaměřit) a v každé musíte vydržet šedesát sekund. Po tuto dobu se sval stahuje a roztahuje a vy posilujete. Velkou výhodou je, že se můžete zaměřit jen na určitou svalovou skupinu a vytvarovat ji k obrazu svému. Kombinací různých cviků pak můžete posilovat i celé tělo.

Deset minut třikrát týdně

Další výhodou tohoto stroje, kterou jsme již zmínili, je jeho časová nenáročnost. Můžete zapomenout na hodiny v posilovně, postačí vám i deset minut třikrát týdně. Cvičit však můžete i půl hodiny. Než se vydáte vyzkoušet tento přístroj, který je k dispozici i u nás, měla byste vědět, že byť cvičíte krátce, fyzicky vám dá zabrat, a tak není vhodný úplně pro všechny. Abyste se na něm naučila správně a efektivně cvičit, doporučuje se alespoň první tři lekce absolvovat pod dohledem trenéra.

Ivana Vavřínová

KAFE.cz zjistilo:

Komu se cvičení nedoporučuje? Těhotným a kojícím ženám, nemocným cukrovkou a epilepsií. Cvičit na něm nesmějí také osoby s kardiostimulátorem, s umělými klouby, lidé trpící těžkými migrénami či všichni, kteří mají v těle jakékoli kovové čepy, šrouby apod., stejně jako nitroděložní tělísko.

A to nejlepší nakonec: Na co všechno tento zázrak působí? Tak především na posílení a vytvarování postavy. Cvičením zároveň hubnete a redukujete celulitidu. Přístroj vám pomůže i na zlepšení pohyblivosti, rovnováhy a koordinace a je také vyhledávaný jako výborný rehabilitační prostředek – například po úrazech.

Tip KAFE.cz: Kde můžete Power Plate vyzkoušet?

Praha:
Holmes Place Smíchov, Černý Most, Karlín
http://www.holmesplace.cz

Brno:
Power Plate Brno, Údolní 25
www.powerplatebrno.cz

Jinde v ČR:
Síť hany bany - dámské wellnes centrum nové generace
http://www.fithanybany.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Jak na migrénu

Migréna: Rady, jak se jí bránit

Když vás občas pobolívá hlava, pomůže vám většinou starý dobrý ibuprofen. Ovšem jestli vás potíže provázejí již několik let, pravděpodobně jde o…

Akční letáky