Porušte pravidla krásy

Pravidla jsou od toho, aby se porušovala – a to platí i v kosmetice. Přinášíme vám pět vžitých zásad, která prý přímo stojí za to nedodržet.

Pravidlo 1: Vždycky používejte konturovací tužku se rtěnkou

Proč jej porušit: Podle odborníků na líčení je to stejné, jako v otevřených botách nosit punčo-chy se zesílenými patami a špičkami. K dennímu líčení se nehodí, je to příliš výrazné a konturka vůbec není nutná – stačí nanést rtěnku nebo lesk, nejlépe štětečkem a dokonale jimi vyplnit rty.

 

 Clarins štěteček na rty

Tip Kafe.cz

Clarins štěteček na rty

Pomocí tohoto štětečku nanesete rtěnku přesně. Vaše nalíčení bude díky němu dokonalé a váš vzhled perfektní za všech okolností. Délka štětečku je 10 cm.

Cena: 494 Kč (Kasa.cz)

Pravidlo 2: Měňte barvu make-upu podle ročních období

Proč jej porušit: Protože je to zbytečné. Na trhu najdete tolik univerzálních make-upů, že stačí najít ten pravý pro vaši pleť – a máte vyhráno. Není totiž nutné, abyste si v létě pořizovala verzi s ochranným faktorem a v zimě ji vyměnila za hydratační. Vaše pleť ocení SPF faktor i v zimě, naopak v létě též hydrataci. Najděte tedy obě vlastnosti v jednom a je to.

 Diorskin Nude (Natural Glow Hydrating Make-up SPF 10)

Tip Kafe.cz

Diorskin Nude (Natural Glow Hydrating Make-up SPF 10)
S tímto make-upem se vám podaří perfektně přirozený vzhled, aniž byste u ostatních vzbudila podezření, že ho máte. Unikátní kombinace nejmodernějších technologií a vybraných přírodních látek tvoří dokonale přilnavou texturu, která na vaší pleti vydrží po dlouhé hodiny.

Cena: 1 249 Kč (Krasa.cz)

Pravidlo 3: Na suchou pleť nepoužívejte peeling

Proč jej porušit: I když je vaše pokožka velmi suchá a přecitlivělá, také potřebuje čas od času zbavit odumřelých kožních buněk. Pokud to neuděláte, bude vypadat unaveně, suše a nezdravě. Odumřelá kůže navíc ucpává póry a může se vám tak tvořit akné. Navíc zabraňuje krémům, včetně těch hydratačních, aby se dobře vstřebávaly a účinkovaly. Máte-li citlivou pleť, vyberte si vhodný jemný peeling, ale neprovádějte jej příliš často.

 Aroma Peeling Doux

Tip Kafe.cz

Aroma Peeling Doux

Jemný exfoliant (bez abrazivních částeček) odstraňuje nečistoty a odumřelé buňky. Zanechává pleť jasnou a zářivou. Obsahuje mydlici, citron a ananas a je vhodný pro všechny typy pleti, zvlášť na obličej, krk a dekolt.

Cena: 1 032 Kč (Dauphin.cz)

Pravidlo 4: Myjte obličej dvakrát denně.

Proč jej porušit: Pokud je vaše pokožka suchá a citlivá, voda ji ještě více vysušuje. V tomto případě se doporučuje mýt ji večer, kdy je nejšpinavější a ráno ji maximálně rychle opláchnout studenou vodou. Naopak máte-li mastnou kůži či problematickou pleť se sklonem k akné, můžete ji mýt i třikrát denně. Vždy ji pak ošetřete vhodným kosmetickým produktem.

Pravidlo 5: Bronzový pudr se hodí jen na léto.

Proč jej porušit: Protože lehce opálená pleť vypadá dobře v každém ročním období. Problém je podle odborníků v tom, že si ženy kupují příliš tmavé pudry, které na jejich pleti vypadají nepřirozeně. Doporučují proto koupit si pudr s bronzovým odstínem či zlatými odlesky, který je co nejblíže barvě vaší pleti – o odstín až dva tmavší, nikoliv o několik. K aplikaci vždy používejte štětec, a abyste vypadala dokonale, nezapomeňte také na krk a dekolt.

 Luxusní pudr T. LeClerc

Tip Kafe.cz

Luxusní pudr T. LeClerc

Velmi kvalitní sypký pudr v bronzovém odstínu v krásné stříbrné dóze.

Cena: 1 482 Kč (Abby-kosmetika.cz)

čtenářů si právě čte tento článek


Sport a spálené kalorie

O tom, že pokud chcete zhubnout, musíte upravit jídelníček a zařadit pohybovou aktivitu, není pochyb. Jenomže nezáleží jen na tom, jaký sport si…