Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pohyb: Drum fit a Capoeira

Pohyb: Drum fit a Capoeira
Pohyb: Drum fit a Capoeira
Zdroj: Profimedia.cz

Poznejte dvě netradiční pohybové aktivity (Drum fit a Capoeira), které se pomalu dostávají i do našich tělocvičen.

Drum fit: Bubnování a sport v jednom

Pokud hledáte aktivitu, při které si odpočinete a zároveň se nabijete energií na další dny, zajděte na lekci Drum fit. Je to nová metoda, která spojuje wellness bubnování a fyzickou aktivitu. Sedíte v tělocvičně na velkém balančním míči a společně s dalšími účastníky vytváříte kruh. Každý má před sebou dřevěný africký buben. Z reproduktorů pak zazní tóny, během kterých se pomalu rozcvičujete hraním na buben. Rytmus opakujete po lektorovi a zároveň poskakujete na míči. Obě aktivity musíte zvládnou součastně. Při hraní na buben vzniká velmi výjimečný stav, kdy se v jeden okamžik zapojuje zároveň pravá i levá mozková hemisféra. Celá aktivita není ale jen zábava, má i zdravotní účinky. Mezi hlavní výhody patří posílení imunitního systému, vyplavení endorfinů a uvolnění nahromaděného napětí v těle. Díky zdravému sezení na míči také dochází k účinnému posilování svalstva, především v oblasti horních končetin a pánevního dna.

Capoeira: Boj, tanec a akrobacie

Velkou výhodou této aktivity je, že ji můžete provozovat kdekoli. Capoeira je souhrn boje, tance a akrobacie. Pochází z Brazílie a ukáže vám, jak dát soupeři najevo svoji převahu a ubránit se mu, aniž byste mu vážně ublížila. Dnes je Capoeira díky své rozmanitosti považovaná za úžasný sport na zlepšení pružnosti těla, fyzické kondice, hybnosti i stability. Provádíte při ní totiž netradiční pohyby, čímž si posílíte svaly, o kterých jste doposud nevěděla, že je máte. Podstatu tohoto sportu tvoří kopy, podmety, úskoky a pády doplněné akrobatickými prvky, jako například hvězdy, stojky, piruety nebo salta. Základním pohybem, který musíte zvládnou, je ginga – kolébavý taneční krok. Během cvičení se pak učíte technicky boje, akrobacii a samozřejmě také posilujete.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Jaké bylinky jsou pro jednotlivá znamení zvěrokruhu ty pravé?

Kouzlo bylinek

Staré přísloví říká, že není na světě bylina, která by na něco nebyla. Astrologie zase každému znamení připisuje účinné bylinky. Z nich můžete…

Akční letáky