Proč je ARTISTRY tak výjimečná značka péče o pleť?
Než jsem začala spolupracovat s ARTISTRY, pracovala jsem pro řadu dalších značek kosmetiky. Nyní mohu jednoznačně říci, že rozdíl a důvod, proč je ARTISTRY skutečně výjimečná značka, jsou ingredience a způsob jejich zpracování. Nikde jinde jsem neviděla tak propracovaný systém zpracování přírodních surovin a ingrediencí.

Používá značka ARTISTRY ingredience exkluzivně?
Určitě ano, je jich celá řada. Můžeme hovořit například o minerálech z himalájské růžové soli, která je sice běžně dostupná, ale pouze ARTISTRY ji používá pro kosmetické účely. Nebo o výtažku z myrty s názvem LifeSirt, který používáme pro výrobu ARTISTRY Youth Xtend. Unikátní je také složka Cardiolipin v řadě Luxury, jež stimuluje energii kožních buněk, a pomáhá tak obnovit pulzující atribut mládí a zdraví, kterého časem přirozeně ubývá. Některé přírodní složky pochází z našich farem NUTRILITE, takže tyto značky jdou v oblasti přírodních ingrediencí ruku v ruce.

V České republice jsme uvedli v září řadu ARTISTRY Hydra-V. Kde vidíte pozici této řady mezi ostatními produktovými řadami ARTISTRY?
To je velmi častá otázka. V jistém smyslu Hydra-V zastřešuje všechny ostatní produkty ARTISTRY. Hydra-V může mít přínos doslova pro kohokoli, je vhodná pro jakýkoli druh pleti, protože dehydratací pleti může trpět naprosto každý bez ohledu na to, kde žije, jak je starý, zda je to muž či žena nebo jakou má pleť. To je fenomenální, zkrátka neexistuje nikdo, kdo by neměl z této řady nějaký benefit. Zároveň je to řada, která je velice vhodná pro lidi, kteří nemají zatím vůbec žádnou zkušenost s péčí o pleť.

O hydrataci slyšíme neustále – z reklam, z televize a časopisů. Proč je tak důležitá?
To je velmi složitá otázka a vždy, když na ni odpovídám, snažím se to co nejvíce zjednodušit. Tedy představte si, že budete delší čas bez vody. Vaše tělo bude vyčerpané, přestane fungovat. To stejné se děje s pletí. Můžete být delší dobu bez potravy, ale vodu nutně potřebujete. Zároveň tady hraje roli spousta faktorů dnešní doby, jako je klimatizace, opalování, stres, strava, používání léků, zkrátka životní styl jako celek. To vše má zásadní vliv na hydrataci a dehydrataci pleti.

Řada Hydra–V je inspirovaná objevem akvaporinů. Tento objev získal Nobelovu cenu. Co akvaporiny přinesly nového v oblasti péče o pokožku?
Jedná se o zcela převratný objev. Myslím si, že v oblasti kosmetiky a péče o pleť není jednoduché objevit něco nového. Objev akvaporinů je něco, co změnilo pojem hydratace od základu. Zjednodušeně řečeno, jedná se o vodní kanálky, které propojují buňky a kterými putuje velmi organizovaně voda. Dlouho jsme si mysleli, že buňky vodu zkrátka absorbují. Nyní víme, že právě kvůli tomu, aby byla zachována hydratace pleti, putuje voda těmito kanálky. Objev akvaporinů tento názor zcela změnil a zmanenal pro produkty v oblasti hydratace obrovský převrat.

Co doporučujete lidem, kteří chtějí začít více pečovat o svoji pleť?
Základem je čištění pleti a právě hydratace. Platí to pro muže i ženy. A odtud, pokud chcete, můžete jít dál například k séru či očním krémům. Samozřejmostí je ochrana proti slunci, pokud je to potřeba vzhledem k počasí a klimatu.

Hydratace pleti je velmi často diskutovaná v zimní péči. Je bezpečné používat v zimních měsících výrobky na hydrataci pleti, nehrozí nějaké nepříjemné následky?
Je zajímavé, že tuto otázku často zodpovídám v evropských zemích. Rozhodně je to ale mýtus, roční období nemá žádný vliv na to, zda pleť hydratovat, či nikoli. Hydratační přípravky můžeme používat v létě i v zimě. Například v rámci Hydra-V je několik různých gelů a gel-krémů, které jsou určené pro různé druhy pleti. Podle mých zkušeností se nám mění pokožka mimo jiné i podle počasí, proto si myslím, že toto lze v případě potřeby vyřešit právě změnou konkrétního gelu či gel-krému, ostatní výrobky můžeme používat celoročně.

Máte pro zimní období nějaká zvláštní doporučení, jak pečovat o pleť?
Myslím, že lidé často zapomínají na věci, které by si běžně v létě uvědomili. Například používání slunečního krému je velmi důležité, zejména pokud se chceme delší dobu pohybovat venku v přírodě. Rozhodně bych doporučovala také hydratační gel či krém. A pokud je někdo skutečně hodně citlivý na zimu, lze si jednoduše tvář proti nepřízni počasí co nejvíce zakrýt. Vím, že to nevypadá hezky, ale je to velmi účinné a vyhnete se nepříjemným přechodům mezi teplým a chladným prostředím.

Pokud teď odhlédneme od zimy, na jaké konkrétní složky a účinné látky je vhodné se při výběru kosmetiky vždy zaměřit?
Myslím, že je vhodné se soustředit na vitaminy A, C a E. Je to kombinace, kterou můžeme vidět v mnoha produktech, protože má komplexní vliv na mnoho procesů v pokožce. Navíc pomáhají udržovat naši pleť pevnou, s mladým vzhledem. Jsou taky velmi důležité kvůli ochraně pleti proti vlivům prostředí, ve kterém žijeme, a proti zhoubným volným radikálům.

Řada ARTISTRY Hydra-V ™ nabízí celkem sedm produktů určených pro všechny typy pleti:
Osvěžující pěnový čisticí přípravek
Osvěžující pleťové tonikum
Výživové pleťové koncentrované sérum
Osvěžující gel-krém na oči
Osvěžující gel (pro smíšenou až mastnou pleť)
Vyživující gel-krém (pro všechny typy pleti)
Obnovující hydratační krém (pro normální až suchou pleť)

Další informace na: www.amway.cz