Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pleť po padesátce: Jak vypadat mladší?

Zdroj: Profimedia.cz, laroche-posay.cz, starlife.cz, krasa.cz

Po padesátce ztrácí pleť pružnost a naopak jí přibývá více vrásek. Aby vypadala zase svěže a zdravě, potřebuje zvláštní péči. Jakou? Poradíme vám.

Jak vaše pokožka stárne, pomalu ztrácí elasticitu. Už není tak pružná jako za mlada a vrásky, kruhy a váčky pod očima jsou najednou mnohem více viditelné. Po padesátém roce u žen proběhla, anebo probíhá menopauza a v souvislosti s ní tělo produkuje méně estrogenu. I díky tomu je pokožka křehčí a slabší. Snižuje se i produkce kolagenu. Kůže ztrácí pružnost, začíná se prověšovat, její vzhled přestává být jednotný a mohou se objevit i tzv. stařecké skvrny.

Hydratujte zevnitř!

Pokožka po padesátce proto potřebuje speciální péči. Není to však jen záležitost krémů proti vráskám, ale také vnitřní výživy. Tělo potřebuje hydratovat zevnitř, a tak především hodně pijte, ideálně neperlivou vodu. Důležitý je také dostatečný příjem čerstvého ovoce a zeleniny, stejně jako minimum alkoholu a žádné cigarety, které pleť ještě více vysušují a ta pak vypadá starší, než ve skutečnosti je. Doplnit chybějící kolagen můžete také specializovaným doplňky stravy.

 

Tip Kafe.cz

Everessence pro zralou pleť

Stimulovat tvorbu kolagenu, eliminovat projevy stárnutí, vyhlazovat vrásky, hydratovat pleť a dodat jí mladistvější vzhled – to všechno umí sérum Everessence. Jde o revoluční a unikátní formuli s hlavní složkou NanoCollagen, který je patentován v USA. Obsahuje pečlivě volené změkčující komponenty jako je kokosový olej, squalen, růžová voda, nebo olejíček Monoi de Tahiti tak, aby co nejúčinněji odolávaly projevům stárnutí a zároveň pokožku hydratovaly.

Cena: 972 Kč (15 ml)

Vyhněte se soláriu

Nejen přemíra slunečních paprsků, ale především solárium pleti rozhodně neprospívá – a to ani mladé, natož té zralé. Časté záření totiž způsobí, že vaše pokožka bude vypadat ještě starší a prohloubí se na ní vrásky. Než půjdete na slunce, nezapomeňte pleť natřít kvalitním krémem s UV filtrem. Nezapomínejte také na sluneční brýle, abyste si zbytečně nepřidělala vrásky kolem očí.

 

Tip Kafe.cz

La Roche Anthélios SPF 50+

Ve slunných letních dnech můžete svoji pokožku chránit krémem s vysokým UV faktorem. Velmi vysokou ochranu proti UVA/UVB záření nabízí například Athélios od La Roche. Chrání kůži před spálením a je voděodolný.

Cena: 412 Kč

Pořiďte si speciální kosmetiku

Čím je pleť starší, tím lépe je o ni potřeba pečovat. Pořiďte si proto kosmetiku, která odpovídá nejen vašemu typu pleti, ale i její zralosti. Chybět by vám neměl kvalitní výživný denní a noční krém, který působí proti vráskám, oční krém, stejně jako kvalitní čistící pleťové mléko a tonikum. Velmi dobré jsou přípravky s obsahem růžové vody a speciální výživná séra.

Kafe.cz radí: Při výběru kosmetiky dbejte na několik zásad

  • Vždy se podívejte na složení výrobku. To, že je krém dražší než všechny ostatní ještě neznamená, že je i kvalitnější.
  • Vybírejte takový produkt, který co nejvíce odpovídá potřebám vaší pleti. Pokud nemáte příliš vrásek, ale trápí vás kruhy pod očima, zaměřte se na kvalitní oční krém.
  • Nebuďte netrpělivá. Žádný krém vám ze dne na den vrásky nevyhladí. Vytrvejte proto v používání zvoleného produktu, výsledky se dostaví až časem.
  • Nečekejte zázraky. I když reklamy slibují, že za týden budete zcela bez vrásek, buďte realistka. Kdyby to byla pravda, proč by kvetla plastická chirurgie? Vaše pleť může působit svěžeji a mladistvěji, ale dvacítku z vás krém proti vráskám zkrátka neudělá.
 

Tip Kafe.cz

Lancome Rénergie Morpholift

Regenerační, liftingový krém proti vráskám značky Lancome je speciálně určený pro zralou pleť. Je vysoce účinný, vyhlazující, zpevňující tvář i krk. Vhodný pro všechny typy pleti. Regeneruje i zpevňuje pleť a vyhlazuje vrásky.

Cena: 2 249 Kč

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky