Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Plavání stres zahání (video)

Zdroj: Profimedia.cz

Jarní sluneční paprsky přímo lákají k nějaké pohybové aktivitě, a tak pokud nevíte, jaký sport si vybrat, aby vám vylepšil postavu, posílil svaly... – zvolte plavání.

Plavání má řadu výhod – posiluje svaly, tvaruje postavu, je zdravé pro srdce a vhodné zcela pro všechny, a to i pro lidi s nadváhou, seniory a těhotné ženy. Jeho význam potvrzují i odborné výzkumy – Američané zjistili, že o 40 % snižuje riziko stařecké demence, Italové zase přišli s tím, že prokazatelně zlepšuje náladu a zahání deprese.

Kafe.cz zjistilo

  • Při plavání spálíte 1 800 až 2 000 kJ/ hod.
  • Pokud chcete plaváním hubnout, doporučuje se plavat v teplejší vodě – údajně se v ní snižuje hmotnost snáze. Plavete-li v příliš studené vodě, vytvoří se v první fázi vrstva tuku a váha se tak může přechodně spíše zvýšit.

Plavání

Sport pro dospělé i děti

Plavání není ale sportem jenom pro dospělé, velkou výhodu má v tom, že je velmi prospěšné pro děti. Odborníci totiž potvrzují, že právě u nejmenších zlepšuje fyzickou a psychickou kondici a má stimulující význam na zvyšování jejich inteligence, koncentrace, vnímavosti a hbitosti. Australští vědci dokonce zjistili, že pobyt dětí v bazénu výrazně snižuje riziko nemocí kůže a respiračních chorob, a to i o více jak 60 %.

Kafe.cz zjistilo

5 důvodů, proč chodit plavat

Plavání

  • Plavání nadlehčuje tělo a nepřetěžuje klouby, páteř i vazy, naopak šetří je.
  • Klade asi šedesátkrát větší odpor než vzduch, ale zatěžuje svaly rovnoměrně.
  • Trénuje naše srdce i vytrvalost, svaly současně s posilováním také protahuje (na suchu je po-třeba protahování a posilování dělat zvlášť).
  • Posiluje svaly podél páteře, zmírňuje bolesti zad a podporuje správné držení těla.
  • Je ideální na otužování a zároveň prokrvení organismu, posiluje a také šetří i srdce, při plavání jsme totiž obvykle ve vodorovné poloze, takže srdeční sval nemusí překonávat zemskou gravitaci a pumpovat krev vzhůru.

Zdroj: www.novinky.cz

Tip Kafe.cz

Nebaví vás plavat? Zkuste totální plavání!

Nebaví vás plavání v bazénu, ten stereotypní pohyb od kraje ke kraji? Pak se můžete přihlásit do kurzu totálního plavání a vyzkoušet metodu úplného ponoření (MÚP). Díky této metodě se prý naučíte plavat jako ryba, lehce a přirozeně, naučíte se mechanismům krásného plavání, přeměnu v plynulosti temp, zkrátka budete umět vnímat plavání jako umění. Tuto zajímavou metodu vyvíjel řadu let Terry Laughlin a nyní ji můžete vyzkoušet i u nás.

Více informací najdete zde.

Chcete vidět, jak totální plavání vypadá? Podívejte se na video!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Unikátní projekt „Můj Ryor"

Pokud ráda sledujete dění ve světě módy, kosmetických novinek, designu, jste kreativní a tvořivá, pak rozhodně čtěte dál a nikam neodcházejte.

Akční letáky