Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Plavání = letní sport pro všechny

Když tak v redakci přemýšlíme, jaký sport vám doporučit, když jsou venku tropy, které do konce srpna nepoleví, napadá nás jediné – plavání. To je aktivita, která nám nejen pomůže zhubnout, ale udržíme se díky ní fit celý život.

Zdroj: Thinkstock Plavání není jen forma letního ochlazení a zábavy, posiluje všechny svaly v těle, zvyšuje kondici a celkově pozitivně ovlivňuje naše zdraví. Ale to o plavání není všechno. Zjistili jsme pro vás, co se za ním skrývá a proč je dobré naučit se plavat pořádně.

Nejzdravější a pro všechny!

Plavání je opravdu aktivita vhodná pro všechny – pro absolutní sportovní začátečníky i pro ty, kteří mají nějaký zdravotní problém, pro lidi s nadváhou i pro děti. Jen stěží se vám podaří najít výmluvu, proč zrovna plavat nemůžete. Plavání je šetrné ke kloubům, neporaníte se při něm, rovnoměrně procvičíte všechny svalové skupiny v těle, zlepšuje a prohlubuje dýchání, zvětšuje kapacitu plic, otužuje, a tím posiluje imunitu. K tomu plavat mohou i ti, kteří mají problémy s pohybovým systémem, po operacích nebo úrazech. Prostě opravdu všichni. Jde jen o to naučit se plavat správně. Ale jak?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky