Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pivní kosmetika: Tipy na skvělý dárek

Zdroj: dobry-darek.cz, happyhemp.cz, domacimikropivovary.cz, profimedia.cz

Všeobecně se ví, že pití piva v rozumné míře je zdravé. Obsahuje mnoho látek, které příznivě působí na lidský organismus. A z piva se vyrábí i skvělá kosmetika, víte to?

V posledních letech se pivo v České republice nejen pije, ale také využívá jako surovina pro výrobu kosmetických přípravků. A své tělo můžete smočit v pivních lázních!

Pivo léčí? Ano!

Vědci ze všech koutů Evropy jsou zajedno – umírněné pití piva je zdravé a blahodárné. Díky řadě výzkumů je prokázáno, že má pozitivní vliv na některé orgány a dokonce může pomoci předcházet některým onemocněním. Pivo totiž obsahuje přírodní silikon, který v nízkých dávkách posiluje kosti a brání osteoporóze, jeho pitím se snižuje riziko Alzheimerovy nemoci a chmel je uznáván jako látka, která funguje účinně proti vzniku nádorových onemocnění. Jeho konzumací se také oddaluje nebezpečí infarktu a může posilovat imunitní systém.

Tip Kafe.cz

Regenerační pivní šampon

Jemný pivní vlasový šampon je vynikající pro péči o narušené vlasy. Zmírňuje jejich lámavost, zpevňuje je, navrací jim přirozený lesk, zvětšuje jejich objem, dodává svěží vzhled a lehký tužící efekt. Díky obsahu chmelu podporuje růst vlasů  a zklidňuje pokožku hlavy. Pivní vlasový šampon je k vlasům velmi šetrný a je vhodný pro každodenní použití.

Cena: 119 Kč (265 ml)

Pivní kosmetika? Skvělý dárek!

Mimo nesporné pozitivní účinky piva na organismus, jsou pozorovány také příznivé účinky pivních kvasnic na pokožku. Některé kosmetické firmy proto přímo s pivem počítají a vyvíjejí receptury, které blahodárných účinků využívají. Kombinace extraktu z pivních kvasnic (Saccharomyces Cerevisiae) a chmelu obecného (Humulus Lupulus) má vynikající hydratační, antiseptické a mírně hojivé a protizánětlivé účinky. Receptura tak přináší proteiny, lipoidy, vitamíny a mnoho dalších pokožce prospěšných látek. Kvalitní mycí a ošetřující složky, vyvážené pH a účinná kombinace extraktů zaručují dokonalé a šetrné mytí. Na trhu lze již v současné době sehnat velké množství různých druhů pivní kosmetiky. Pokud nevíte, co koupit na Vánoce, může být pro vás skvělým tipem na dárek, a to i pro muže!

Tip Kafe.cz

Pivní pleťová maska

Výživná pleťová maska obsahuje pivovarské kvasnice bohaté na vitamíny, regenerační hroznový olej, hydratační bambucké máslo, hojivý a zklidňující panthenol, zjemňující kaolin a zvláčňující glycerin. Hluboce regeneruje a hydratuje pokožku. Je ideální pro péči o normální, suchou, zralou a citlivou pleť na obličeji, krku a dekoltu. Pravidelné používání dodá pokožce intenzivní péči, pružnost a mladistvý vzhled a zanechá ji hedvábně jemnou.

Cena: 130 Kč (100 ml)

Relax v pivních lázních

Kdo je kromě obvyklého konzumenta piva také požitkář a milovník masáží, koupelí, má v současnosti možnost spojit všechny tyto příjemné činnosti a vydat se na pobyt do pivních lázní; u nás jich existuje již několik. Jde o originální rekondiční lázeňskou terapii, která využívá léčebných účinků minerální vody, piva, surovin pro jeho výrobu i surovin, které při výrobě piva vznikají. V pivních lázních ale rozhodně nejde o nezřízené opíjení, ale o popíjení a relaxaci vedoucí k celkové pohodě a kráse těla, protože cílem je harmonizace funkcí organismu. Procedury mají ozdravný účinek na pleť a vlasy. Napomáhají k uvolnění svalů, prohřátí kloubů a podporují imunitní systém organizmu.

Tip Kafe.cz

Zvláčňující pivní mýdlo

Zvláčňující pivní mýdlo obsahuje regenerační pivovarské kvasnice s vysokým obsahem vitaminů B a E, glycerinem a kokosovým olejem. Pomáhá chránit před nepříznivými vlivy a pokožku udržuje hladkou a pevnou.

Cena: 89 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky