Pevná ňadra bez plastiky? Proč ne

Krásné a plné poprsí díky přírodnímu přípravku. Je to vůbec možné? Ano, slibují výrobci. Ale je to skutečně tak?

Existuje nechirurgické řešení

Většina žen není zcela spokojená se svým vzhledem. Často si přejeme být štíhlejší, mít pevnější tělo a také krásnější prsa. Bez ohledu na věk toužíme po plných a pevných prsou, jindy bychom rády ňadra větší velikosti. Každá z nás je více či méně kritická ke svým tělesným proporcím. Bohužel však s nespokojeností přichází i nižší sebevědomí. Můžeme s tím však něco dělat, aniž bychom navštívily plastického chirurga?

Záleží na estrogenech

Ženská prsa nemají prakticky žádnou podpůrnou svalovou tkáň. Proto v podstatě neexistuje způsob, jak je cvičením zpevnit. Prsy, tedy prsní žlázy, tvoří pojivová tkáň, žlázky a mléčné kanálky. Základní tvar a velikost poprsí jsou dané geneticky, k plnému formování dochází během puberty. Tento proces, tedy mammogeneze, je ovlivněn celou řadou faktorů, které ovlivňují hladinu ženských hormonů – estrogenů v těle. Mezi tyto faktory patří například stravovací návyky, dostatek minerálů a vitamínů, stresová zátěž, nedostatek nebo naopak přemíra cvičení.

Pomohou fytoestrogeny?

Tvorba estrogenů se během života v různých etapách mění, kolísání způsobuje mateřství, kojení či menstruační cyklus. Období zralosti ženy s sebou přináší pozvolné snižování množství produkovaných estrogenů. Bez estrogenů se tkáň prsou stává dehydrovaná, méně pružná, viditelně se zmenšuje a ztrácí tvar. S tím je spojeno ono ochabování prsou. Podobně jako lidské hormony však umí působit fytoestrogeny. Fytoestrogeny jsou přírodní rostlinné látky, které mají podobný účinek jako ženské hormony.

Přírodní látky zpevní ňadra

Fytoestrogeny mají schopnost nahrazovat v lidském těle vazebná místa pro přirozené estrogeny a v řadě případů přímo jejich funkci. Míra a druh účinků jsou závislé na celé řadě faktorů – jako je jejich koncentrace, typy buněk a tkání. Bylo také vědecky prokázáno, že stimulace estrogenových receptorů v prsou komplexem přírodních látek fytoestrogenů vede ke zvětšení prsou. Přírodní fytoestrogeny totiž způsobují, že prsní žláza začne opět růst a produkovat novou tkáň. Tím dochází ke zvětšování a zpevňování prsou.

Serenoa plazivá, ale i fenykl, chmel nebo smetánka

K účinným látkám, které se v přírodních přípravcích používají, patří například výtažky z palmy serenoa plazivé. Ta obsahuje mnoho flavonoidních substancí, které aktivují estrogenové receptory. Andělika čínská je zase jedním z nejvýznamnějších prostředků klasické čínské medicíny, který podporuje zdravou produkci progesteronu, který je dalším významným faktorem zdravého vývoje prsu. Další přírodní látky obsahuje například fenykl, chmel otáčivý, smetánka či jetel. Navíc jsou přípravky obohaceny o minerální látky, vápník a fosfor.

Zajděte si do lékárny

Takovými přípravky, které můžete vyzkoušet, jsou například Decolen nebo Herbust. Jde o směsi rostlinných výtažků, které mají na prsa podobný účinek jako přirozené ženské hormony estrogeny. Přírodní složky Decolenu způsobují reaktivaci růstové činnosti prsní tkáně, jejímž výsledkem je větší a plnější poprsí. Herbust zase pomáhá při nedostatečně vyvinutém a nedostatečně pevném poprsí. Balení 120 tablet vás vyjde přibližně na 778 Kč (Herbust) až 879 Kč (Decolen). Ale pozor, nečekejte zázraky. Doplňky stravy je totiž vždy třeba užívat dlouhodobě a ne u každé ženy povedou ke kýženému efektu.

Kafe.cz informuje:

Chcete příklad? Kdo ze zahraničních celebrit má nejhezčí prsa? Podle časopisu In Touch to jsou:

  1. Jessica Simpson
  2. Tyra Banks
  3. Scarlett Johansson
  4. Carmen Electra
  5. Lindsay Lohan
  6. Katherine Heigl 
  7.  Audrina Patridge
  8. Jennifer Aniston
  9. Megan Fox
  10. Beyoncé Knowle

Zkoušela jste některé doplňky stravy na zvětšení prsou? Jaké máte zkušenosti?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Fígle na unavené oči

Unavené oči dnes trápí stále více lidí. Počítače ani klimatizace jim rozhodně neprospívají. Jaké tipy vám poradíme?

Akční letáky