Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Petra Miettinen: Mladá Finka se stydí za svůj obličej, maskuje ho makeupem

Zdroj: Instagram
Prohlédněte si všechny fotografie (26)

Petra Miettinen se proslavila jako make-up artistka. Její výtvory nejsou na denní nošení, ale zkuste se inspirovat pro slavnostní příležitosti. Nezapadnete!

České hvězdy

Na sociálních sítích se to jen hemží profesionály i samouky, kteří se pokouší prezentovat svůj um, sdílí fotky, proměny, videa a tutoriály, kde se z obyčejné holky mění v provotřídní krásku. I v Čechách je dost těch, kteří se dokázaly prosadit. Lucie Dejmková alias Get the Louk, Petra Vančurová alias Petra Lovelyhair nebo Tereza z Terrymakeup tutorial patří mezi největší perly tuzemského rybníčku. Se světovými hvězdami z Youtube nebo Instagramu se sice nemohou rovnat, ale jejich fanouškovská základna je neotřesitelná. Působí tu i spousta dalších a na jejich začátku byl právě zájem o kosmetiku, ale zaměření už dávno přerostlo v lifestyle.

Většina žen zná jen obyčejné kosmetičky, které jim pravidelně čistí pleť nebo je líčí na společenské události. Make-up artistka ale zachází mnohem dál. Při setkání s ní máte co do činění se skutečnou profesionálkou, pro kterou je lidské tělo jako čisté plátno, na kterém se může vyřádit. Uplatňují se hlavně u filmu a modelingu, kde je třeba více invence než jen běžný make-up.

Ve svém oboru mohou získat i velmi hodnotné ocenění - cena Akademie za nejlepší make-up a kadeřnictví, kategorie při udílení cen Emmy nebo Zlatých glóbů. V USA je dokonce nutné, aby agentury zajišťovaly make-up artisty s licencemi. Konečně tak mohou být zaměstnané a nedělají jen na zavolání.

Petra Miettinen je úspěšnou make-up artistkou.

Petra Miettinen

Finská rodačka Petra Miettinen je královnou svého oboru. Se štětcem čaruje bez sebemenšího zaváhání, vytváří jedinečné barevné kombinace, ladí vlasy a nebojí se ani třpytek a blyštivého zdobení. Kouřové stíny dotahuje k extrému, tváře halí do vrstev make-upu a navozuje dojem panenky. Nezabředává v jednom stylu, ale dokáže napodobit filmové hrdiny nebo vykreslit dojem 3D masky.

Její posedlost krásou, kterou v sobě objevila už v dětství, ji zřejmě jen tak neopustí. Už coby malá holčička nebyla spokojená se svým vzhledem, zjistila, že makeup jí pomáhá se proměnit v někoho jiného a tak mu postupem času propadla. Ve Finsku, kde žije, nemá o nabídky spolupráce nouzi. Oslovují ji i ty největší agentury. Na sociálních sítích prezentuje své nejpovedenější looky a sklízí upřímný obdiv.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky