Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pět cest, jak být v zimě fit

Zdroj: Profimedia.cz

Zimní období v nás probouzí lenost. Během chladných dnů by člověk nejraději nevylezl celý den z postele. Nejsme ale zimní medvědi! Skoncujte s nicneděláním a vyberte si svůj sport.

Jóga nebo pilatek

Navštěvování kurzu jógy nebo pilates vám pomůže dostat se mezi lidi a dokonce si u toho ještě zformujete postavu. Je to skvělá cesta, jak zůstat aktivní a ve formě. Navíc až přijde plavková sezóna, nezaskočí vás kila navíc. Ideální cvičení pro všechna roční období – i zimu.

  15 minut pilates denně 15 minut pilates denně Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

15 minut pilates denně

Cvičit můžete i v pohodlí domova, pokud si pořídíte cvičení pilates v knižní podobě, jejíž součástí je DVD.

Cena: 274 Kč (knizniweb.cz)

Jízda na kole

Jezdit na kole je zábava v každé roční době. V zimě si ji můžete užívat o to víc, protože ledově svěží vzduch je osvěžující. Jen nezapomeňte na vhodné oblečení, než vyrazíte na projížďku. Nechcete přeci dostat rýmu. Pokud se na projížďky venku necítíte, můžete vyzkoušet rotoped, ergometr či zajít na hodinu spinningu.

  Ergometr Bremshey Cardio Explorer Sport Ergometr Bremshey Cardio Explorer Sport Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Ergometr Bremshey Cardio Explorer Sport

Ergometry se od klasických rotopedů odlišují počítačovým řízením. U ergometrů máte možnost předvolit nebo automaticky nastavit různé profily tratě. Trénink se tak stane zábavnější a účinnější. Využívají se i jako rehabilitační zařízení, ale pomáhají zpevnit svaly a snížit hladinu tuku.

Cena: 13 990 Kč (kola-rotopedy.cz)

Procházka

Procházky jsou skvělou cestou, jak se donutit k nějakému pohybu. Nezáleží na tom, jestli jdete pomalu a obdivujete okolí, nebo si vykračujete svižným krokem. Vašemu tělu to prospěje tak jako tak a navíc spálíte přebytečné kalorie.

Setkání se s přáteli

Každý týden si udělejte čas na své přátele. Běžte do kavárny (samozřejmě pěšky) nebo uspořádejte setkání u někoho doma. Pravidelné udržování kontaktu s kamarády je báječný způsob, jak v zimě nezakrnět a zažít spousty legrace.

Vytvoření zimní zahrady

Pokud na jaře a v létě ráda zahradničíte, není důvod s tím přestat za chladných zimních dnů. Báječným nápadem je vytvoření zimní zahrady. Udělejte menší průzkum a zjistěte, jakým rostlinám se v okolí vašeho bydliště daří, a pusťte se do toho. Protáhnete celé tělo a ještě se zabavíte.

  Stavíme zimní zahradu Stavíme zimní zahradu Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Stavíme zimní zahradu

Nevíte si rady se zimní zahradou? Pak si přečtěte tuto knihu. Dozvíte se vše, co budete potřebovat – třeba i to, jak zateplit lodžii, aby vám neunikalo teplo…

Cena: 130 Kč (kosmas.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Odhaleno: Proč kosmetika nefunguje

Možná se vám už stalo, že jste si koupila již deset let oblíbený krém nebo nějaký zázračný kosmetický produkt z reklamy, ale on prostě vůbec…

Akční letáky