Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Superpotraviny, na které se zapomíná, i přesto, že jsou všem snadno dostupné

Kakaové boby
Kakaové boby
Zdroj: Shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Ryby, zdravé tuky, vejce, maso, ořechy a avokádo. To je výčet superpotravin, které by vám v jídelníčku neměly chybět. Podívejte se na pět dalších, které zůstávají neprávem v pozadí.

Nepražené kakové boby

Nejkomplexnější superpotravina, která i ve velmi malém množství přináší spostu výhod. Jsou nabité antioxidačními flavonoidy, vápníkem pro zdravé kosti, hořčíkem pro svaly bez křečí, železem pro správnou krvetvorbu, zinkem podporujícím imunitu, chromem pro vyrovnanou hladinu krevního cukru a tryptofanem působícím jako přírodní antidepresivum. A k tomu ta mámivá a výrazná chuť.

Chia semínka

"Semínka běžců" znali už Aztékové, kteří je využívali při dlouhých a náročných výpravách. Chia semínka jsou téměř nevyčerpatelným zdrojem energie, podporují psychickou i fyzickou zátěž. Obsahují vysoký podíl vápníku a mastných kyselin, které si lidské tělo neumí samo vyrobit.

Konopná semínka

Nemusíte se obávat spojení s konopím, tato semínka mají s vaším tělem jen ty nejlepší úmysly. Pokusí se nastolit hormonální rovnováhu a poradí si s problémy s vlasy, nehty nebo nedostatečně vyživovanou pokožkou. Díky esenciálním mastným kyselinám mají pečující vliv na buňky lidského těla, rozmazlují a stabilizují produkci hormonů.

Semínka Acai

Palmy ze Střední a Jižní Ameriky plodí téměř kouzelné bobule, které mají velmi pozitivní vliv na fungování lidského těla. Hlavní předností bývá vysoký obsah antioxidačních flavonoidů, vitamínu C a nenasycených mastných kyselin, ale za zmínku stojí i podpora imunitního a cévního systému. Stejně jako téměř univerzální chia semínka jsou výbornou prevencí při fyzickém a psychickém napětí.

Kustovnice čínská

Goji se na českém trhu objevilo nedávno, ale velmi rychle si získalo spoustu příznivců nejen pro svou jedinečnou chuť. Drobné plody z Himalájí mají velmi silné antioxidační účinky a pozitivně působí na hladinu imunity. Mimo to vyrovnávají krevní pH a regulují příliš vysoký obsah betakarotenu. Čerstvé u nás nejsou téměř k dostání, ale sušením nepřijdou o žádné zdravotní bonusy.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky