Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pedikúra: Co vás čeká v salónu?

Zdroj: yinyang.cz, jerichokosmetika.cz, loccitane.cz, profimedia.cz

Nohy nás nosí většinu dne a proto staráme-li se o ostatní části těla, měli bychom patřičnou péči věnovat i jim.

Existuje opravdu velká spousta salónů, které nabízejí úlevu nohám. Péče o ně by měla být celoroční samozřejmostí každé ženy. Hlavními problémy jsou ztvrdlá kůže na patách, mozoly, puchýře a neupravené nehty.

Co vás čeká?

Zkušená odbornice vám prohlédne nohy a posoudí, v jakém jsou stavu. Zároveň navrhne odborné ošetření, které se skládá z několika fází. V prvé řadě jde o důkladné umytí nohou a odstranění zhrublých částí (zejména na patách), někdy je potřeba odstranit také kuří oka nebo mozoly. Mytí a zejména usušení nohou musí být co nejpečlivější, protože voda a zvýšená vlhkost mezi prsty může způsobit plísňová onemocnění, mykózy a kvasinkové infekce, které se nezřídka obtížně hojí.

Suchý nebo mokrý způsob?

Je často zapotřebí také odstranit přerostlou kůži z nehtu a odhalit tak větší plochu nehtu, který pak ošetřujeme obdobným způsobem jako u manikúry. Pro odstranění hrubé kůže lze využít dvě možnosti:

Suchý způsob

Provádí se pomocí opatrné manipulace se skalpelem. Nedoporučuje se provádět doma. Vždy se raději svěřte do rukou zkušených odborníků.

Mokrá technika

Novým a účinným trendem je používání »mokré techniky«, speciálního přístroje s vodní mlhou, díky kterému je možné šetrně upravit nehet i jeho okolí. Funguje obdobně jako zubní vrtačka. Prach, který by jinak létal nepříjemně kolem, je tak zvlhčen a padá dolů. Ošetření přístrojem je velmi příjemné a po něm následuje obvykle vysušení teplým ručníkem a pečující zábal.

Co s nehty?

Po zábalu a vysušení následuje ošetření nehtů. Nehty na nohou je nutno stříhat do rovna, protože mají tendenci zarůstat. Stejně jako u manikúry je možné si s nimi vyhrát a použít například gelovou francouzskou manikúru, která vypadá velmi příjemně, přirozeně a upraveně. Je samozřejmě možné kdykoli využít i dekorativní úpravy nehtů – na nehty specialistka aplikuje lakem různé barvy i tvary, dle výběru klientky.

Nezbytná masáž

Pro naprostou relaxaci a dosažení nejlepšího účinku na celý organismus je dobré podstoupit také masáž nohou, při které jsou stimulovány jednotlivé body (pravidla akupresury rozdělují plochy chodidla dle orgánů). Tuto komplexní péči je dobré opakovat zhruba jednou za měsíc, záleží podle stavu končetin a vašeho celkového pocitu.

Tipy Kafe.cz pro domácí pedikúru:

 

Tip Kafe.cz

Přírodní pemza

Pokud z jakéhokoli důvodu nechcete navštívit pedikúru, pak si domů pořiďte pemzu. Pomocí ní totiž po koupeli krásně odstraníte ztvrdlou pokožku z chodidel. Zvolit můžete například přírodní pemzu, která není ničím jiným, než surovou lávou z Řecka.

Cena: 92 Kč

Tip Kafe.cz

Výživný krém na nohy

Po odstranění ztvrdlé kůže nezapomeňte nanést výživný krém na nohy, například ten s minerály z Mrtvého moře. Ty pronikají hluboko do pokožky a zvláčňují ji zevnitř.

Cena: 153 Kč

Tip Kafe.cz

Relaxační krém na nohy

Relaxační krém na nohy obsahuje antiseptický levandulový olej a protizánětlivý výtažek z arniky, který pomáhá snižovat zčervenání a podráždění. Osvěžující mentol ochlazuje nohy. Je obohacený o 15% bambuckého másla pro výjimečné pohodlí vašich nohou.

Cena: 495 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky