Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nemůžete ke kadeřnici? Tipy na jednoduché zastřižení vlasů, které zvládnete doma

Péče o vlasy
Péče o vlasy
Zdroj: Shutterstock
Péče o vlasy

Vládní nařízení jsou neúprosná a kadeřnictví mají už několik týdnů zavřeno. Než konečně otevřou, můžete si účes udržet v kondici svépomocí.

Střih

Politici jsou poslední dny na pranýři. I v době karantény mají upravené vlasy a bezchybný sestřih. Vy toho můžete docílit i bez zásahu profesionála.

Trik s copem

Vlasy si dobře vykartáčujte a stáhněte je do gumičky na temeni hlavy (nad čelem). Druhou gumičku umístěte tam, kde hodláte stříhat. Jednou rukou chytněte vlasy a táhněte směrem nahoru, druhou stříhejte. Odstraňte gumičku a upravte všechny nedokonalosti.

Ofina

Na suchých vlasech vytvořte pěšinku uprostřed. Oddělte pramen vlasů, který by měl tvořit ofinu. Zbytek stáhněte do gumičky, aby nepřekážel. Vlasy načešte do obličeje a zastřihněte. Práci nepřerušujte, vytvořily by se zuby.

Pokud byste zastřihli mokré vlasy, po chvíli se budete divit. Délka se výrazně zkrátí a místo šmrncovní ofiny těsně nad obočí byste měli vlasy do půlky čela.

Poloviny

Vlasy rozdělte na poloviny od vršku hlavy až po krk, pročešte a uhlaďte. Na každé straně je stáhněte na rameno a zastřihněte v délce, kterou požadujete. Tento postup se hodí pro nejnutnější prostříhání konečků.

Péče

Pokud si netroufáte na nový sestřih, nepodceňujte správnou péči. Zničené, suché a polámané vlasy vypadají mnohem hůř než ty neprostříhané.

Pokud máte v úmyslu přeliv v domácích podmínkách, vyberte odstín, který se co nejvíce blíží vaší skutečné barvě. V případě neúspěchu se rychleji vymyje a škody nebudou viditelné. Nezapomeňte na test, který umí odhalit alergii na jednotlivé složky barvy, dobré promíchání a nanášení od kořínků.

Masky

Smíchejte lžíci vlažného mléka, lžičky medu (cukru) a 20 gramů čerstvého droždí a směs nechte 20 minut odpočívat na teplém místě. Masku naneste na vlasy, zabalte do igelitu a ručníku a za půl hodinky důkladně vymyjte.

Hrnek nakrájené dýně a dvě lžíce medu rozmixujte dohladka a nechte chvíli odstát. Pyré vmasírujte do vlasů i pokožky hlavy, nechte pod pevně uvázaným ručníkem čtvrthodinku působit a vlasy umyjte.

Pro rychlou vlasovou výživu stačí 3 lžíce kokosového mléka (krému), polovina avokáda a 2 lžíce medu. Ingredience rozmixujte a naneste na vlasy. Efekt se neprojeví hned, ale při pravidelné aplikaci vlasy do měsíce zhoustnou a zesílí.

Ochrana

Aprílové počasí, kdy se střídá ostré sluníčko s jarní přeprškou, vlasům nesvědčí. Pamatujte na tři základní pravidla:

  • Volné - vlasy stažené do gumiček trpí, lámou se a kroutí, po týdnech bez kadeřníka budou slabé a začnou vypadávat
  • Česané - několikrát za den je kartáčem projeďte od shora dolů a zbavte se poničených vlasů, vznikne místo pro nové
  • Vyrovnané - stres má na vlasy velký vliv, jestli nechcete, aby se tato situace podepsala na vaší kráse, udržujte klid

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky