Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Parfémy a celebrity

Zdroj: Profimedia.cz

Zuza Belohorcová či Linda Finková: Jak jim voní jejich muži?

Správný chlap má smrdět i z fotky?! Některé ženy tohle přitahuje, přijde jim to mužné! Jsou ale jiné, které chtějí kultivovaného partnera, za kterým se nebudou táhnout mraky much. Jak to máte vy? A jak to mají celebrity?

Moderátorka Zuzana Belohorcová

Mnoho žen, kterých se zeptáte, co je na partnerovi upoutalo, odpoví: „prostě mi voněl“. Je to tak. „Nejhorší je, když se chlap nemyje. Nemusí zrovna používat parfémy, i když navoněné muže mám ráda - stačí mi ale, když jen voní čistotou,“ tvrdí Zuzana Belohorcová.

Zpěvačka Linda Finková

Linda Finková má zase na mužích ráda v létě citrusové vůně, v zimě dřevité. A čím jí chlapi smrdí? Jak jinak, hlavně potem: „Nejhorší to je, když se opijí nebo sní něco smradlavého, to pak páchne i z jejich potu a to je síla.“

Zdroj: Profimedia.cz

Modelka Jitka Kocurová

S Lindou Finkovou souhlasí i modelka Jitka Kocurová. Její přítel fotbalista Aleš Chvalovský jí prý nejvíc voní svým pižmem, ale má ráda, i když se navoní.

Víte, jaká je základní typologie vůní?

 1. Květinové
  Ryze dámské vůně, které jsou zpravidla preferovány sebejistými, ale zároveň citlivými a jemnými ženami, které rády flirtují. Vhodné pro ty, které jsou plny rozmanitých emocí. Taková žena může být hlasitá, něžná, veselá i smutná zároveň.
 2. Orientální
  Pro ženy smyslné a romanticky zasněné, ženy vzrušující a sexy. Orientální dřevité vůně jsou oblíbené také u mužů.
 3. Chyprové (označovány i jako cypřišové)
  Vhodné pro ženy aktivní a upřímné, které se nezdráhají vyzkoušet něco nového, a to jak v soukromí, tak v zaměstnání. Pro ty, které rády pracují a pro které je kariéra důležitá.
 4. Fougerové
  Velmi kořeněné vůně oblíbené a používané především muži, kteří chtějí svou »mužnost« zdůraznit a podtrhnout.
 5. Citrusové
  Tyto vůně jsou vhodné pro aktivní ženy s oblibou ve sportovních aktivitách, ale mají je velmi rádi také muži.
 6. Levandulové
  Vůně také vesměs preferovány muži

 

Zdroj: Profimedia.cz


A víte, z čeho se takový parfém skládá?

Každý parfém se skládá z až několika desítek většinou přírodních látek. Podle toho, jak se po aplikaci parfému postupně tyto látky uvolňují, jsou děleny do tří skupin:

 • Hlava – rovněž se můžete setkat s označením »svrchní tóny«. Tyto složky vůně cítíme jako první, uvolňují se nejrychleji a zároveň jsou nejtěkavější. Vytvářejí první dojem.
 • Srdce – jiným označením jsou »střední tóny«. Složky tvořící srdce parfému cítíme až po několika minutách, po odeznění vůně svrchních tónů. Společně se základem tvoří jádro parfému.
 • Základ – neboli »základní tóny« – tvoří nejstabilnější část vůně. Tyto komponenty ucítíme jako poslední až za pár hodin.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Mykóza - letní hrozba

Mykóza není vážné onemocnění, ale musí se léčit. Přečtěte si o ní více, spolu s názorem lékaře.

Akční letáky