Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Z vypadávání vlasů nedělejte vědu, dokud jich nenapočítáte v hřebenu víc než 100

Když na kartáči zůstávají chomáče, je to špatně.
Když na kartáči zůstávají chomáče, je to špatně.
Zdroj: Profimedia

Každý den ztratíme zhruba stovku vlasů. Pokud jich ale na kartáči zůstávají chomáče, je třeba pátrat po příčině. Tou nejčastější jsou genetické dispozice, nemocná štítná žláza, špatná strava, nervové vypětí, porod nebo menopauza.

Zhoršená kvalita kadeří a jejich nadměrné vypadávání signalizuje, že v těle něco nehraje. Může jít o oslabenou imunitu, která mohla dostat zabrat, když organismus bojoval s chorobou. O kadeře můžeme přicházet i kvůli nadměrné vyčerpanosti například po porodu, kvůli válce hormonů v období menopauzy. Příčinou může být i oslabená činnost štítné žlázy, nedostatek některých vitaminů či stopových prvků. Pokud vám opravdu vypadávají vlasy po chomáčích, je zapotřebí zajít k lékaři, jenž odhalí přesný zdravotní problém a stanoví léčbu.

Co kštici škodí nejvíc?

Užívání léků: Vlasy mohou začít hojně vypadávat, pokud bereme prášky na vysoký tlak, trombózu nebo dnu. Problémy může vyvolat i některý druh antikoncepce.

Nevhodná strava: Správné složení jídelníčku ovlivňuje nejen zdraví, ale i kvalitu kadeří. Pokud se chcete pyšnit bohatou hřívou, dopřávejte si mléko, bohaté na vitamin B2 a klíčky a ořechy, které jsou zdrojem vitaminu E. Důležitý je i pravidelný přísun biotinu, tedy vitaminu H. Ten obsahují například žloutky, pšenice nebo vnitřnosti. Základem jídelníčku by měly být bílkoviny, tedy maso, ryby, sýry. Škodí tučná jídla!

Málo zinku a železa: Pokud v těle chybí zinek, vlasy padají, lámou se a třepí. To samé postihuje i nehty. Hůře se hojí rány. Na zinek je bohaté tmavé maso nebo celozrnné potraviny. Hladinu železa zjistí lékař pomocí krevních testů.

Extrémní počasí: Kvalitu vlasů a jejich vypadávání ovlivňuje i počasí. Silné mrazy, vítr nebo příval slunečního záření či mořská voda. Vždy je třeba je chránit pokrývkou hlavy nebo speciální sluneční vlasovou kosmetikou.

Chemie a horká úprava: Jakmile začnete mít problémy s vypadáváním vlasů, omezte barvení a veškeré úpravy plné chemie. To samé platí pro konečnou úpravu účesu fénem, kulmou nebo žehličkou.

Pomoc z přírody: Léčebnou kúru můžete svým kadeřím dopřát i doma. Stačí si připravit odvar z kopřivy, lopuchu nebo heřmánku. V něm kštici oplachovat, popřípadě si dělat zábaly nebo si roztokem masírovat pokožku hlavy.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU