Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Oteklé oči korektor nezamaskuje, musí se na ně jinak

Zdroj: shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (8)

Oči jsou oknem do duše i odpovědí na to, že jste si minulou noc spánku moc nedopřáli. Pečujte o ně stejně důkladně jako o zbytek těla.

Nedaří se vám jít večer včas do postele? Trápí vás stres a nemůžete usnout? Strávili jste noc v baru a vrátili se nad ránem? V každém případě se ráno probudíte a pod očima se "rozvalují" nevzhledné váčky. Naštěstí existuje několik rychlých a pár preventivních fint, jak se jich zbavit.

Okurka

Okurky jsou plné vody a antioxidantů, které zmírňují otoky a lokální podráždění. Vložte širší plátky do sáčku a nechte 10 minut chladit. Lehněte si, zavřete oči a okurku položte tak, aby zakrývala co největší část otoku. Po patnácti minutách by měla být situace mnohem lepší a kůže kolem očí hydratovaná. Vlhčeným ubrouskem setřete kapky vody a použijte běžnou kosmetiku.

Jak na oteklé oči? Jak na oteklé oči? Zdroj: Shutterstock

Lžíce

Do hrnku s ledem a vodou vložte dvě čajové lžičky. Po pár minutách budou připravené k použití. Přiložte je zadní nebo přední stranou přímo na oční víčko nebo na váčky pod oči. Jakmile začnou lžičky teplat, sundejte je, zbytečně by vyvíjely tlak.

Čajové sáčky

Uvařte zelený čaj s protizánětlivými účinky a nechte 2 sáčky pár minut louhovat. Horké je vložte do pytlíku a dejte do mrazáku. Vychlazené a vody zbavené sáčky položte na zavřené oči a nechte zhruba čtvrt hodiny působit. Zbavte se přebytečné vody a dobře si opláchněte obličej.

Prevence

Proti oteklým očím nemusíte zasahovat na poslední chvíli. Zkuste upravit svůj denní rytmus a některé zvyky a výsledky se brzy dostaví.

  • Omezte příjem soli - zadržovaná voda v těle způsobuje dojem oteklých očí, pro začátek vynechte smažená a zpracovaná jídla
  • Dodržujte pitný režim - alkohol i kofeinové nápoje zbavují přirozené hydratace, nahraďte je čistou vodou bez bublin
  • Přestaňte kouřit - kouření způsobuje mimo vrásek kolem očí i jejich otoky, za pár dnů bez cigaret bude kůže svěží a bez kruhů pod očima
  • Převalte se - spaní na břiše není pro oči dobré, přeplněné dutiny vytváří dojem oteklých očí - zkuste polohu na zádech s lehce podepřenou hlavou
  • Spěte přiměřeně - extrémy tělu nesvědčí - usměrněte dobu spánku mezi 7 a 8 hodinami
  • Ranní rutina - každé ráno si hned po probuzení opláchněte obličej studenou vodou a proveďte jednoduchou masáž - dvěma prsty kružte od vnitřního koutku po horním víčku k vnějšímu koutku a po spodní linii zpět

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky