Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ostříhejte si ofinu, s podrobným návodem to zvládnete samy! A změna je to úžasná

Jak na rovnou ofinu?
Jak na rovnou ofinu?
Zdroj: Shutterstock
Jak na rovnou ofinu?

Ženy a vlasy představují nerozlučnou dvojku. Každá z nás o ně pečuje, ať má lokny jako pohádková Zlatovláska nebo sestřih na kluka.

Opomíjená

Padnoucí účes je pro každou ženu velmi důležitý. Správným střihem si může pohrát s proporcemi obličeje, zamaskovat velký nos, "obrousit" špičatou bradu nebo zakrýt velké uši a vysoké čelo. I když se rovné ofiny ženy bojí a experimentují maximálně s prodlouženou patkou, obavy jsou zbytečné.

A navíc není k tak rapidní změně potřeba návštěva kadeřníka. Zvládenete to doma před zrcadlem.

Zkouška

Způsobů, jak si vyzkokušet look s rovnou ofinou, je několik.

  • Pramen vlasů z vršku hlavy ohněte tak, abyste vytvořila iluzi již ustřižené ofiny
  • Zapněte webovou kameru, nahrajte fotku požadované velikosti do speciálního programu a hned uvidíte výsledek
  • Zajděte do obchodu s parukami a zkoušejte

Přípravy

K tak zásadnímu kroku budete potřebovat pár nezbytností:

  • Jasná představa o výsledku
  • Půlhodinka času
  • Kadeřnické nůžky (v opačném případě hrozí zubatá ofinka)

Krok 1

Vlasy si umyjte a vysušte tak, jak jste zvyklá. Použijte i kulmu a fén a vytvořte účes, který běžně nosíte. Jedině tak budete mít poslední šanci rozmyslet se před sestříháním. Myslete na to, že rovná ofina sedí nejlépe k jemným vlasům. Vlnité lokny připomínající mořský příboj nechte ještě pár dnů růst a svěřte je do péče kadeřníka.

Krok 2

Pět až sedm centimetrů nad linií čela oddělte pramen vlasů, který spadá přirozeně dopředu a sčeště ho přes obličej. Šířka by měla kopírovat šířku celého čela a nevytvářet uměle oddělený "blok". Zbytek vlasů svažte do copu, aby nehrozilo, že se do nůžek připletou prameny navíc.

Krok 3

Délka je u stříhání ofiny klíčový faktor. Ideální je varianta sahající mezi obočí a horní řasy. Vždy je ale lepší zkracovat po kouscích. Přeženete-li to a pokrátíte moc, zbydou vám jen oči pro pláč. Vlasy budou muset dorůst a věřte, že ofina do půlky čela nesluší nikomu.

Myslete na to, že vlasy těsně nekopírují obličej (nejsou-li mastné), a tak od hlavy mírně odstávají. Díky tomu je třeba počítat s pár milimetry navíc.

Krok 4

Z prstů nedominantní ruky vytvořte "V" a vlasy seštípněte těsně nad linií, kde hodláte provádět střih. Vlasy držte pevně a vydržte do konce. Přerušíte-li práci, už nikdy se vám nepodaří navázat tam, kde jste skončila. Výsledkem by byla střapatá a nerovná ofina.

Krok 5

Hřebenem nebo prsty vlasy zlehka pročísněte a jemnými střihy se zbavte vlásků, které i přes všechnu snahu unikly vašim kadeřnickým pokusům. "Rovná ofina" není myšlena doslovně. Aby nepůsobila jako helma, pohrajte si s s konečky. Uprostřed ji o milimetr zkraťte a okrajové prameny, které příléhají ke zbytku účesu, nechte o něco delší.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU