Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Osobnosti oslaví Světový den vody jejím darováním

Osobnosti oslaví Světový den vody jejím darováním
Osobnosti oslaví Světový den vody jejím darováním
Zdroj: Thinstock a www.pijtezdravouvodu.cz

Voda je nezbytnou součástí lidského těla i každého dne lidského života. Máme štěstí, že v Česku je to součást do velké míry samozřejmá. Možná i proto si ne vždy uvědomujeme význam volby, kterou nejen za sebe, ale i za své nejbližší činíme, když se rozhodujeme, jakou vodu budeme pít.

V rámci projektu „Voda, která pomáhá“ se spojilo několik významných osobností, aby 22. března, kdy slavíme Světový den vody, připomněly důležitost tohoto každodenního rozhodování.

Olympijská vítězka Barbora Špotáková, výživová specialistka Kateřina Cajthamlová, odborník na etiketu Ladislav Špaček a modelky a matky Simona Krainová a Lucie Váchová natočili pro Svaz minerálních vod charitativní video. To upozorňuje na hodnotu kvalitní vody pro zdravý život. Právě takovou vodu darují všechny osobnosti zapojené do projektu na dobročinné účely dle své volby.

  • Minerální a pramenitá voda v celkové hodnotě 250 000 Kč zajistí zdravý pitný režim nejen pro kojence a děti bez rodičů, ale např. i pro pacienty onkologie, mladé sportovce, seniory a matky v nouzi.

Kojenci a lidé trpící onkologickými onemocněními se bez kvalitní, čisté a přírodní vody vůbec neobejdou. Senioři zase pít zapomínají a to velmi poškozuje jejich zdraví. Láhev na stole jim pomůže připomenout, že je potřeba se napít.

Svaz minerálních vod u příležitosti Mezinárodního dne vody rovněž spustil novou verzi webových stránek www.pijtezdravouvodu.cz. Zde najdou zájemci přehledné informace o kategorizaci vody i řadu odpovědí na to, co by se o vodě chtěli dozvědět.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky