AVOKÁDOVÝ OLEJ

Podobá se olivovému oleji, je ale chuťově jemnější a méně hořký. Má vysoký kouřový bod, tedy teplotu, při které se začne přepalovat.

Kromě kulinářských předností má i spoustu plusů pro naše zdraví. Obsahuje velké množství draslíku, vitaminu B6 a antioxidantů, tudíž chrání buňky před nebezpečnými volnými radikály a zabraňuje předčasnému stárnutí.

RYBÍ OLEJ

Jako malým nám každé ráno rodiče nutili lžíci rybího tuku a dobře věděli proč. Rybí olej má pro lidské zdraví obrovský význam.

Vytváří lepší poměr mezi škodlivým LDL a prospěšným HDL cholesterolem, podporuje zdraví kostí a snižuje riziko zlomenin, je prevencí rakoviny prostaty a protože zvyšuje hladinu serotoninu (hormon „dobré nálady“), pomáhá překonat stres, únavu a depresi.

OLIVOVÝ OLEJ

Za studena lisovaný olivový olej obsahuje přibližně 80 % nenasycených mastných kyselin, nejvýznamnější z nich je kyselina olejová. V kvalitním olivovém oleji najdeme také lecitin a vitaminy A a E, minerály a fytochemické látky.

Olivový olej významně snižuje hladinu škodlivého cholesterolu, podporuje prokrvení srdce, snižuje riziko vzniku mrtvice až o 40 % a působí proti křečím.

LNĚNÝ OLEJ

O jeho účincích na lidské zdraví psal před dávnými časy už Hippokratés. Kvalitní lněný olej obsahuje vysoký podíl omega-3 kyselin, proto by v naší kuchyni rozhodně neměl chybět.

Příznivě působí na trávení (odstraňuje zácpu) a díky obsahu kyseliny linolové pomáhá regulovat hladinu hormonů v krvi, díky čemuž ulevuje od bolestí při menstruaci, zmírňuje příznaky menopauzy a pomáhá při léčbě neplodnosti. Pro své regenerační účinky našel uplatnění také v kosmetice – léčí ekzémy, lupénku, křečové žíly a zjemňuje suchou a tvrdou kůži.

ŘEPKOVÝ OLEJ

Popularita tuzemského řepkového oleje rok od roku roste. Aby taky ne. V porovnání s olivovým olejem je výrazně levnější, co se ale týče jeho pozitivního vlivu na lidské zdraví, v mnohém ho předčí.

Významně posiluje imunitní systém, brání vzniku alergických reakcí, udržuje v činnosti mozkové buňky, zlepšuje paměť a zvyšuje schopnost koncentrace. Díky vyváženému poměru omega-3 a omega-6 mastných kyselin příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu a průchodnost cév, čímž snižuje riziko infarktu.

Mohlo by vás také zajímat: 5 vzácných přírodních olejů pro vaši krásu nebo Kombucha: Připravte si elixír věčného mládí

Další zajímavé články najdete také na našem sesterském webu
www.vlasta.cz