Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ofiny podle tvaru obličeje: Vyberte si

Zdroj: profimedia.cz

Přemýšlíte o »šmrncovní« letní změně image, která vás až tak finančně nezatíží, ale přesto bude na první pohled patrná?

Šikovně střižená ofinka oživí váš vzhled a změní vás takřka k nepoznání! Nejen že vám je schopná zakrýt případné první (nebo druhé, třetí) vrásky na čele a třeba i nějaký ten pupínek, ale umí opticky zvýraznit oči a často ubere i nějaká ta léta. Další výhodou dobře zastřižených vlasů nad vaším obličejem je, že ač svou image poměrně razantně změníte, zbytek účesu vůbec krátit nemusíte. A právě proto sedí ofiny na královském trůnu účesových kompromisů!

Ofiny sluší všem

Ofina sluší všem barvám vlasů a dokonce všem typům obličeje, jen si vybrat tu pravou! Druhů je nepřeberné množství – ofinky krátké, střední, dlouhé, sestříhané, tupé, vrstvené, rovné, šikmé, hladce »ulíznuté«, sčesané »na patku« či dopředu, vyfoukané přes větší kulatý kartáč. A teď, »babo raď«, jak se v té vlasaté džungli orientovat? Poradíme vám!

Jak vybrat ofinu podle tvaru obličeje:

Jennifer Aniston Jennifer Aniston Zdroj: profimedia.cz

Oválný obličej

Tento tvar obličeje bývá velmi tolerantní a snese prakticky všechny typy »orámování«. Můžete tedy experimentovat dle libosti, nálady i odvahy.

Kafe.cz zjistilo:

Oválným obličejem se pyšní např. Jennifer Aniston, Jessica Biel, či Marriah Carrey.

Drew Barrymore Drew Barrymore Zdroj: profimedia.cz

Kulatý obličej

Kulatá tvářička už je poněkud vybíravější, její majitelky se jí většinou snaží opticky zúžit, proto se rozhodně vyhněte tupě zastřižené ofince. Ideálním střihem bude například vrstvená delší ofina, která líce zeštíhlí. Odborníci na naše bujné kštice doporučují ofinu po stranách uhladit k lícím a vlasy foukat do výšky. Otázkou je, zda jsou aktuálně takové účesy in.

Kafe.cz zjistilo:

Majitelkou kulatého obličeje je např. Catherine Zeta Jones, Drew Barrymore či Kate Winslet.

Jessica Simpson Jessica Simpson Zdroj: profimedia.cz

Hranatý obličej

I hranatý obličej není nevybíravým konzumentem jakéhokoliv druhu účesu. Obecně platí, že hranaté rysy účesem zjemňujeme. Pomocníky nám pak budou ofiny asymetrické, zvlněné nebo dlouhatánská patka sestříhaná kolem čelistí.

Kafe.cz zjistilo:

Hranatý obličej má např. Jessica Simpson, Sandra Bullock a Janet Jackson.

Reese Witherspoon Reese Witherspoon Zdroj: profimedia.cz

Trojúhelníkový (srdcovitý) obličej

Majitelky tohoto typu obličeje jistě ocení účesy, kdy jim slušivá ofinka zakryje čelo a přidá tak na objemu dolní části obličeje (v oblasti brady a lícních kostí). V případě, že máte sestřih končící nad bradou, pak je prý ofina nezbytností! Dámy »srdcovky« by se měly vyhnout pěšinkám uprostřed čela a vysoko vyčesaným účesům.

Kafe.cz zjistilo:

Mezi celebrity se srdcovitým tvarem obličeje patří např. Reese Witherspoon, Faith Hill a Heather Graham.

Pozor při domácích experimentech!

V případě, že svou ofinu nesvěřujete do rukou odborníka a zkracujete a udržujete si jí sama, dejte vždy pozor na její délku! Mokré vlasy se zdají být vždy o něco delší, než vlasy suché, což může připravit nejedno nemilé překvapení.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Kiteboarding: Létání s drakem na vodě

Pouštění draka už dávno není zábavou pro malé děti. Stále větší oblibě se těší kitting, a to v řadě různých podob. Draka tak můžete pouštět nejen na…

Akční letáky