Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jaká barva stínů se hodí právě k vaší barvě očí?

Make-up
Make-up
Zdroj: Shutterstock.com

Abyste si vybraly tu správnou paletku a nevyhazovaly peníze za odstíny, které vám nebudou slušet, máme pro vás výběr podle barvy očí.

Pro mnohé z nás jsou stíny nepostradatelnou součástí každodenního make-upu. Ještě víc z nás po nich sáhne alespoň na slavnostní příležitosti, kdy nám pouhá řasenka a linka připadají tak nějak málo. Ale umíme správně zvolit barvy stínů tak, aby naše oči co nejlépe vynikly? Předkládáme stručný návod pro všechny barvy očí, s kterým už nikdy nešlápnete vedle!

Univerzální radou je vycházet ze znalostí barevného spektra. Barvu oční duhovky nejlépe podpoříte, tzv. vytáhnete, pokud použijete barvu, která je naproti barvě vaší duhovky v barevném spektru. Konkrétně tedy pro modré oči je to oranžová nebo oranžovohnědá teplá barva. Pro zelené oči je na zdůraznění nejvhodnější červená nebo červenofialová. Pro černé, hnědé nebo šedé oči jsou funkční prakticky všechny barvy barevného spektra, všechny vaši barvu oka podpoří. Málokdy je ale v duhovce pouze jedna barva, někdy je tam víc odstínů dohromady, například v modré duhovce jsou prvky zelené, šedé nebo zlaté, takže je vhodné líčení přizpůsobit i této další barvě, zvlášť pokud ji chcete zdůraznit. Naopak nude (tělové), hnědé, šedé či černé stíny, to kdybyste chtěly opravdu dramatické kouřové líčení, se hodí k jakékoliv barvě oka.

Modré oči

Modré oči budou na denní bázi vypadat velmi pěkně v líčení tělových odstínů či odstínech hnědé. Ozvláštnit takové líčení půjde skvěle s oranžovou. Černé kouřovky jsou pro modroočky příliš tvrdé, ale zkuste stříbrnou, bronzovou nebo šedou, a to i hodně tmavou. Pokud máte oči modrozelené, tak meruňková či bronzová podpoří právě modrou, odstíny fialové vytáhnou zelený nádech vašich očí.

Zelené oči

Lidí s čistě zelenýma očima je velmi málo, pokud k nim patříte, tak vaši unikátní barvu nejlépe zvýrazní všechny odstíny fialové, pro tmavší zelené oči se nemusíte bát ani tak sytého odstínu, jako je švestková, světlejší zelenou pak podpoří jemnější fialové tóny. Je lepší volit teplejší fialové tóny s nádechem do červena, nikoliv studené s modrým podtónem. Dobrou volbou je pro vás i hnědá, růžová nebo stříbrná, případně slavnostní metalická zlatá.

Šedé oči

Patří také mezi vzácnější odstíny, pokud je máte, tak pro jejich zvýraznění použijte kovové odstíny, ale pozor, ne stříbrné a šedé, ty by vašim očím příliš nelichotily, zato zlatá a bronzová jim dají vyniknout. Ty pravé jsou pro vás výrazné barvy jako tmavá modrá, sytě švestková a meruňková.

Hnědé oči

Jsou na celém světě i u nás nejrozšířenější, s touto barvou se při výběru očního make-upu nemusíte bát prakticky žádných odstínů. Ale osvědčená jistota pro hnědoočky jsou béžová, meruňková nebo zelená pro běžné nošení, k výraznému líčení vám poslouží růžová, fialová, zlatá, nebo dokonce žlutá! A k zelenohnědým očím se skvěle hodí sytě fialová nebo zlatobéžová.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky