Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Očkovací kalkulačka odhadne, kdy se dočkáte vakcíny: Kde ji najít?

Očkování / Ilustrační foto
Očkování / Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia

Fronta na očkování proti covidu-19 je nekonečná. Pokud chcete vědět alespoň přibližný termín, můžete si to spočítat na očkovací kalkulačce, kterou vyvinuli podnikatel Tomáš Pařízek a polská studentka medicíny Dominika Miszewska. Dozvíte se tak alespoň zhruba, kdy se dočkáte první a druhé dávky vakcíny.

Systém očkování zohledňuje tři parametry. Věk osoby, zdravotní anamnézu a profesi. „Na základě těchto parametrů je k rizikovým skupinám přiřazeno číslo, které lidem přiděluje pořadí, v jakém budou očkováni. Čím vyšší bodové číslo, tím dříve dostanou vakcínu,“ uvádí se na stránkách Covid portálu ministerstva zdravotnictví.

Právě z těchto informací vycházeli český podnikatel Tomáš Pařízek a polská studentka medicíny Dominika Miszewska, kteří vyvinuli kalkulačku, jež vám přibližný termín první a druhé dávky dokáže spočítat.

Oba si položili dvě základní otázky: kdo bude první ve frontě na vakcínu a kdy na vás pravděpodobně přijde řada? Na obě pomocí Omni Calculatoru odpovídají.

Očkování/Ilustrační foto Očkování / Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Systém očkování zohledňuje tři hlavní parametry

„Tuto kalkulačku jsme vytvořili, abychom poskytli všechny odpovědi na obě tyto zásadní otázky. Kalkulačka fronty na vakcínu pro Českou republiku odhadne, kolik lidí je před vámi ve frontě na covid vakcínu v České republice,“ píší na svých stránkách, kde vás k výpočtu navedou.

„Rovněž předpovídá, jak dlouho budete muset na očkování čekat. Použitím našeho nástroje získáte lepší představu o tom, kdy můžete očekávat očkování,“ vysvětlují.

Jedná se o časový odhad, nikoli závazný termín

Po zadání požadovaných údajů „uvidíte odhad minimálního a maximálního počtu lidí, kteří jsou ve frontě na očkování před vámi. Rovněž uvádíme, jak dlouho může trvat, než dostanete obě dávky vakcíny a budete plně chráněni, vzhledem k míře očkování“, informují.

Dodávají však, že jejich kalkulačka, byť se oba snažili, aby byla co nejpřesnější a nejspolehlivější, nemůže nahradit posouzení profesionálního lékaře.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky