Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Očistěte organismus po létě plném grilování i alkoholu

Očistěte organismus po létě plném grilování i alkoholu
Očistěte organismus po létě plném grilování i alkoholu
Zdroj: www.drplaster.cz

Léto je obdobím odpočinku a dovolených, kdy si všichni s oblibou dopřáváme nezdravá jídla na all inclusive zájezdech i množství alkoholu na grilovačkách a večírcích. Pro tělo ale tyto příjemné chvíle znamenají poměrně velkou zátěž, jejíž pozůstatky si navíc často nese ještě dlouhé měsíce.

Po létě je proto nanejvýš vhodné pustit se do krátkodobé očisty organismu, a to prostřednictvím několikadenní detoxikační kúry.

Detoxikace je dnes běžnou součástí životního stylu celé řady lidí a jistě má ve výčtu zdraví prospěšných aktivit své místo. Lidské tělo totiž zvládá samočistící proces pouze do určité míry, a pokud je nárazově přetíženo, se škodlivými toxiny se vypořádává jen těžko. Pomocnou ruku v podobě několikadenní zdravé očisty proto každopádně ocení.

Základem detoxikace organismu je očista střev a jater. Střeva hrají roli při vstřebávání potravy, a tudíž i výživě těla, navíc ve stěně tenkého střeva najdeme osmdesát procent imunitního systému, což z něj dělá klíčový orgán pro pevné zdraví. Stejně důležitá jsou ale i játra, která sama očišťují tělo od mnohých škodlivin a jsou klíčovým orgánem trávicího systému, látkové výměny i krevního oběhu.

Pokud se do detoxikace pustíte, čeká vás kúra spočívající v kompletní očistě těla od toxinů pomocí speciální stravy založené převážně na zelenině a ovoci, kdy poměr by měl být ideálně 4:1. Detoxikace probíhá nejběžněji tři až sedm dní a zahrnuje zejména syrovou zeleninu i ovoce a čerstvé džusy. Pro detoxikaci je nejvhodnější především mrkev, červená řepa, zelí, celer, cibule, brokolice, špenát nebo okurky, z ovoce pak ananas, mango, jablka, pomeranče, hrušky, grepy nebo broskve. Stejně důležitý je ale také zvýšený příjem tekutin, ideálně vody nebo bylinkových čajů. Speciálně pro očistu jater je výtečný čaj z ostropestřce. 

Jako doplněk změněného jídelníčku jsou vhodné také speciální detoxikační náplasti, které mimo jiné pomáhají zbavovat tělo i farmaceutických toxinů pocházejících z léků. Konkrétním příkladem použití detoxikačních náplastí může být 14denní kúra Dr.Plaster.Neméně podstatná je ale i změna životního stylu a denního rytmu, který by měl být oproštěn od stresu a naopak obohacen o nějaký přirozený pohyb a významné množství odpočinku.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Festival Woman&Life

Festival Woman&Life

Festival Woman&Life se již nyní řadí mezi TOP AKCE s významným společenským přesahem a nabízí ženám tvůrčí inspiraci pro jejich plnohodnotnější život…

Akční letáky