Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nový tanec PortDeBras: Video uvnitř!

Zdroj: Profimedia.cz

Chcete vyzkoušet něco nového, zajímavého a inspirativního? Nejste rozená sportovkyně, vaše pohybová průprava není nijak excelentní, ale milujete tanec a hudbu? Seznamte se se světovou taneční novinkou PortDeBras.

Pro krásné držení těla

PortDeBras je cvičební program, který vznikl spojením klasického tance, posturálních technik (týkajících se tonusu svalstva při chůzi stání, sedu) a strečinku. Plynulé sekvence pohybů vám protáhnou zkrácené svaly, uvolní a zmobilizují páteř a kloubní spojení, zlepší koordinaci a ovlivní ladnost pohybů. Při tomto cvičení posílíte hlavně paže a ramena, ale zkrátka nepřijdou ani kyčle a dolní končetiny.

Cvičení zvládne každý

Novinka PortDeBras představuje kompenzační lekce vycházející z klasického i moderního tance přizpůsobeného běžné veřejnosti, takže se nemusíte bát, že byste toto cvičení nezvládli. Tvůrci tohoto programu (Vladimir Snezhik a Julio Papi) do něj neopomněli zařadit posturální techniky, které významně přispívají k harmonizaci těla a mysli.

Zdroj: Profimedia.cz

Nečekejte žádnou náročnou choreografii, cílem je relaxace

Už po několika lekcích tanečně-cvičebního programu se zlepší pohybové stereotypy a celkové držení těla. Lekce PortDeBras mají příznivý vliv na napětí svalstva při cvičení i v klidu. Nejde o žádnou příliš rychlou nebo nepřirozenou aktivitu. Naopak, cvičení si zamilujete už jen proto, že jde o pohyb tělu vlastní. Příjemnou atmosféru dotváří netradiční hudba ve stylu Chill Out a Ethnic Ambients.

Přemýšlíte o oblečení?

Instruktor Holmes Place Praha Lukáš Kolek radí: „Na hodiny PortBeBras nenoste oblečení jako na běžné lekce p-classu či bodystylingu. Lekce PortBeBras není »dřina« jako klasické výpady a squaty. Oblečte si pohodlný oděv, ve kterém se dobře cítíte. Co se estetiky týká, výborně vypadá dlouhý rukáv.“ Cvičí se naboso, v piškotech či podobné měkké obuvi.

Zdroj: Profimedia.cz

Přiblížit se snu o tanci... Ale kde?

Pro mnoho lidí je PortDeBras cestou, jak zažít krásný pocit z tance, splynutí s hudbou bez předchozí taneční průpravy. Mnozí se tak mohou alespoň částečně přiblížit svému snu - umět tančit. Tanec je prostředek jak porozumět vlastnímu tělu, nitru i celému okolí. Proto neváhejte a přijďte objevit jeho tajemství.

Tip Kafe. cz

S Lukášem Kolkem si můžete novinku PortDeBras vyzkoušet a zacvičit každou středu v 9:00 v Holmes Place Energy Smíchov. Více informací na www.holmesplace.cz

Chcete-li vidět malou ochutnávku tance PortDeBras?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU