Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Novodobé fobie: Netrpíte některou z nich?

Novodobé fobie: Netrpíte některou z nich?
Novodobé fobie: Netrpíte některou z nich?
Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (20)

Možná to ani netušíte a ve skutečnosti váš strach z čehosi je odborníky popsaná a pojmenovaná fobie. My jsme dali dohromady deset novodobých fobií, které ale trápí čím dál tím větší množství lidí.

V závěru našeho výčtu najdete opravdové perličky. Dokážete si třeba představit, že jsou lidé, kteří se bojí objektů vyskytujících se po jejich levici? Neměli jste náhodou ve škole problém s matematikou? Pokud ano, je dost možné, že máte jistý druh fobie a pětky jste si rozhodně nezasloužili!

Znáte to, vozík jste spokojeně naplnili vším, čím bylo potřeba a teď je čas vydat se ke kase a za zboží zaplatit. Už zdálky ale vidíte, že jsou u všech kas v provozu fronty. Očima rychle projíždíte obsahy vozíků zákazníků v jednotlivých frontách, zkušeně pak vybíráte podle vás na první pohled nejrychlejší prodavačku. Zařazujete se do zdánlivě ideální fronty a šup ho! Někdo před vámi zapomněl zvážit pomeranče, další zjistil, že si nabral celozrnné rohlíky místo obyčejných a paní před vámi řve dítko kvůli tomu, že maminka zapomněla na čokoládu. Vámi poctivě zvolená fronta, která vás měla rychle dopravit domů, je rázem nejpomalejší a vy jen odevzdaně sledujete, jak všichni ti, co se do ostatních front zařadili až po vás, už spokojeně platí za své nákupy… No a až se příště budete rozhodovat, kterou frontu zvolit, a bude vám to trvat dlouhé minuty a možná i hodiny, je dost možné, že máte makrofobii…

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky