Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nové fígle, jak na chloupky v obličeji

Zdroj: Profimedia.cz

Tipů, jak si poradit s chloupky v obličeji, není nikdy dost. Zvlášť když jejich odstraňování nepatří k těm nejpříjemnějším procedurám...

1. Chloupky v obličeji

Jde o nejvíce citlivé partie, takže zbavování se chloupků například v oblasti obočí bude chtít trochu sebezapření. K vytrhávání chloupků v obličeji používáme pinzetu, jejíž čelisti by k sobě měly těsně přiléhat, aby bylo možné dokonalé uchopení chloupku. Samozřejmostí je čistá pinzeta, kterou nepoužíváme na nic jiného, aby nedošlo ke znečištění a zánětlivým reakcím. Chloupky na obličeji vytrhávejte velmi šetrně, aby nedošlo k porušení kůže. Místa pak ošetřete kysličníkem nebo septonexem k desinfekci.

Tip Kafe.cz: Jak vybrat pinzetu?

Pokud přemýšlíte, jakou pinzetu na vytrhávání chloupků koupíte, vězte, že není až tak podstatné, jaký má pinzeta tvar. Zda je zakřivená, krátká, dlouhá, nebo ve tvaru nůžtiček... Záleží jen na vás, která vám bude vyhovovat k co nejpohodlnějšímu vytrhnutí chloupků. Jediné, co zkontrolujte, je dolehnutí čelistí pinzety k sobě.

2. Trhání obočí

Srůstající obočí je bohužel velmi neestetické a dodává obličeji tvrdý výraz. Pokud máte v úmyslu vytrhávat chloupky z této oblasti, vždy si raději stoupněte před větší zrcadlo, kde vidíte obličej celý. Vytrhávání nežádoucích chloupků z obočí s malým zrcátkem v ruce může skončit i tak, že každý oblouk bude mít jiný tvar. Nejlépe se obraťte na profesionála a doma vždy jen upravte pár neposedných chloupků, které kazí celkový tvar. Pokud se na obočí vrhnete sama, průběžně je ochlazujte tamponem namočeným v ledové vodě, anebo kostkou ledu. Trhání nebude tak bolet.

3. Chloupky pod nosem

Zbavovat se chloupků pod nosem je riskantní. Neholte si je sama doma, protože z pár drobných chloupků by se mohlo stát výraznější strniště. Raději vyzkoušejte ošetření laserem nebo elektrickou jehlou, které jsou pro takové partie obličeje nejvhodnější!

Kafe.cz zjistilo: Pozor na slunce!

Depilovaná kůže je citlivá a snadno se infikuje. Zanícená místa kdekoliv na těle, kde jste odstraňovala chloupky, se pak projeví vznikem nehezkých červených pupínků, které na slunci pigmentují. I proto je například vhodné kůži po depilaci ošetřit a do dalšího dne ji nekrémovat a neslunit.

4. Jemné chloupky na obličeji

Pozor, nezkoušejte se zbavovat jemného chmýří na obličeji, které je více viditelné po nanesení make-upu! Z chmýří se po holení či aplikaci epilačních krémů mohou stát nežádoucí chloupky, proto se vždy poraďte s dermatologem. Pomoci může i přirozenější líčení – chloupky se totiž zvýrazňují po nanesení pudru ve světlém odstínu.

Kafe.cz zjistilo: Nehoda při holení?

Podrážděná místa po depilaci opláchněte vodou, opatrně osušte ručníkem a otřete chladivým nebo zklidňujícím gelem například s příměsí aloe vera nebo jiné hojivé látky. Pokud jste se pořezala žiletkou, ošetřete místo nejprve desinfekcí a poté hojivým zásypem. Na místě, kde nechcete, aby bylo poranění viditelné, můžete zkusit zatřít zarudnutí korektorem nebo tělovým pudrem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky