Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nezapomeňte na péči o vlasy ani v zimě

Nezapomeňte na péči o vlasy ani v zimě
Nezapomeňte na péči o vlasy ani v zimě
Zdroj:

Všechny to známe - doba je uspěchaná a ne vždy máme čas věnovat ho zrovna úpravě a péči o naši hřívu. Pokud ale zvolíte správný střih, kvalitní stylingové přípravky a pro náročné chvíle máte v kabelce suchý šampon, nemusí nikdo poznat, že péče o vlasy není vaší prioritou.

Vše začíná u mytí vlasů. Radit, jak si mýt vlasy, je asi zbytečné, ale pár tipů pro vás máme:

•    Před mytím vlasy vykartáčujte.
•    Pro oplachování šamponu i kondicionéru zvolte příjemně teplou až vlažnou vodu, vše pečlivě smyjte.
•    Jemně promasírujte pokožku vlasů – prokrvení pokožky podporuje jejich růst.
•    Kondicionér nebo masku nechejte působit minimálně dvě minuty.
•    Mokré vlasy pročesávejte jen širokým hřebenem.
•    Vodu z vlasů ručníkem pouze jemně „vymačkávejte“, nešetrným zacházením byste je mohli poškodit.
•    Při fénování nastavte co nejnižší teplotu.
•    Se stylingovými přípravky šetřete. Při jejich nadměrném používání hrozí, že požadovaný efekt se může obrátit – vlasy budou bez objemu a bez života.

Zkuste to se suchým šamponem

Nemáte čas si umýt vlasy? Potřebujete jim rychle dodat objem? Na řadě je suchý šampon (např. AMICA), který odstraňuje přebytečný maz z vlasů i pokožky hlavy, současně přidá vašim vlasům na objemu a dodá vůni. Použití je velmi jednoduché. Nasypte malé množství šamponu ke kořínkům vlasů, jemně vmasírujte v oblasti pokožky hlavy a následně vyčešte.

Zdroj:

S péčí o vlasy se zaměřte na kořínky a pokožku hlavy

Jemná masáž hlavy pokožku prokrví, podpoří správnou výživu vlasů a vlasových kořínků a navíc je velmi příjemná. Masáž si můžete zpříjemnit speciálními přípravky, které navíc oživí vaše vlasy a podpoří jejich růst. Vhodná je například kopřivová vlasová voda LUNA, která působí proti padání vlasů, podporuje jejich růst a napomáhá regeneraci vlasů i vlasové pokožky.

Myslete také na svou životosprávu

Nejen péče zvenku, ale i životospráva a životní styl ovlivní stav vašich vlasů. Neopomínejte proto pravidelný pitný režim. Omezte kávu a nahraďte ji vodou - ať už z kohoutku, perlivou, neperlivou či ochucenou. Dopřejte svému tělu také dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Například cibule a česnek obsahují důležitý křemík, který je nezbytný nejen pro zdravé vlasy, ale také pro pokožku a nehty.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky