„Neviditelná“ rovnátka jsou zcela nenápadná. Jsou vyrobena z průhledné fólie, která je výrazně spolehlivější než drátky. Během léčby nedochází k nežádoucím odchylkám a rovnátka jsou snímatelná: rovnátka sundáte, najíte se, vyčistíte zuby a nasadíte zpět. Tento způsob rovnání zubů se jmenuje Invisalign System.

Jak rovnátka fungují? Pacient předem ví, jak bude chrup na konci léčby vypadat a jak dlouho to bude trvat. Otisky zubů se nejdříve naskenují do 3D technologie a poté počítačový program spolu s ortodontistou vytvoří model, jak budou zuby po léčbě vypadat a také plán, jakým způsobem se toho dosáhne. Do detailů se určí posuny jednotlivých zubů po čtvrtmilimetrech. Na základě toho jsou vytvořeny fólie, které si pacient každé dva týdny vyměňuje. Nemusí chodit často na kontroly jako s fixním aparátem. Tlak se tak vyvíjí na dané zuby a krok po krůčku se chrup přibližuje požadovanému tvaru.

Systém Invisalign je možné využívat k odstranění široké škály nedostatků vyžadujících rovnání zubů, od mírných úprav až po ty zásadní. Nikdy není pozdě nechat si srovnat zuby, aniž by o tom okolí muselo vědět. Bez ohledu na to, zda se jedná o estetickou nebo funkční úpravu, Invisalign je řešením pro širokou škálu případů. Dospělí i teenageři si mohou vybrat, jak rovného chrupu dosáhnout.

S použitím Invisalign či Invisalign Teen není zapotřebí drátků a zámečků, jelikož se jedná o průhlednou alternativu kovových rovnátek, která k úpravě zubů využívá řady téměř neviditelných, snímatelných rovnátek. Ta postupně upravují postavení zubů potřebným způsobem.

Výhodou těchto rovnátek je, že nositelé nemají žádná omezení při jídle (protože se po dobu jídla a pití rovnátka sundavají), sportu a dalších činnostech,a zuby se rovnají, aniž by si většina lidí uvědomovala, že podstupují léčbu. Stále více pacientů volí alternativu „neviditelných“ rovnátek. Invisalign je dostupný i v České republice.

Více informací na www.invisalign.cz.