Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Netradiční čarodějný rej

Netradiční čarodějný rej v lázních
Netradiční čarodějný rej v lázních
Zdroj: www.imagio.cz

Období konce dubna je spojeno s tradičním pálením čarodějnic. Kde tento svátek vznikl a jak netradičně jej můžete oslavit např. v malebných Lázních Mšené, se dozvíte v našem článku. (komerční sdělení)

Pálení čarodějnic probíhá obvykle v noci z 30. dubna na 1. května, jinak se také tento večer nazývá Filipojakubská nebo Valpuržina noc či také Beltine. Jde původem o pohanský svátek oslavující plodnost, který má hluboké kořeny. Tato noc je považována na magickou. Často se objevovaly i zmínky, že o této noci se otevírají skryté poklady. Lidé věřili, že tuto noc se slétají všechny čarodějnice z okolí na sabat. Jelikož se lidé chtěli před čarodějnicemi a vůbec zlými duchy a démony chránit, zapalovali na vyvýšených místech ohně. Popel, který zůstal z ohňů, se používal pro zvýšení plodnosti a úrody, často se také přes menší ohýnky skákalo, což mělo také zajistit plodnost a dokonce mládí. Postupem doby z těchto ochranných ohňů vznikl náš současný zvyk.

Netradiční čarodějný rej v lázních

Mládí, krásu a životní energii můžete získat v tuto magickou dobu i jinak než skákáním přes oheň

  • Můžete využít lázeňského pobytu Čarodějnický rej v Lázních Mšené a tyto kvality vás jistě jako kouzlem také oblaží svojí přítomností.

Magický pobyt je pro vás připraven v termínu 27. - 29. 4. a v rámci této relaxace je pro vás nachystán čokoládový relaxační program. Dočkat se můžete čokoládové lázně, čokoládové masáže zad a čokoládového zábalu dolních končetin.

Netradiční čarodějný rej v lázních

Nesbíhají se vám chutě?

A to není všechno, jistě využijete ještě vstup do sauny a hlavně vstup zdarma na páteční Filipojakubskou zábavu! V sobotu se ještě můžete zúčastnit klasického pálení čarodějnic a opékání buřtů u lázeňské hospůdky.

Přijeďte čarodějnicky rejdit a hlavně relaxovat do Lázní Mšené!

Rezervujte si svůj pobyt buď na webových stránkách, nebo na tel. čísle 416 866 007, 009. Více informací naleznete na stránkách www.msene.cz
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky