Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nestyďte se za své ruce

Nestyďte se za své ruce
Nestyďte se za své ruce
Zdroj: Thinstock

Pokud se opravdu nechcete za své ruce stydět a naopak je chcete hrdě vystavovat na odiv okolí, musíte o ně pravidelně dbát.

Stačí pár minut týdně a přestanete si ruce schovávat do kapes. Cílenou péčí je viditelně omladíte a zkrášlíte. A nikdy, nikdy, nikdy(!) nezapomeňte na pravidlo číslo jedna: Okousané nehty a zanedbaná kůžička na dokonalé ruce nepatří!

Pečujte a chraňte

Při náznaku prvních vrásek sáhnete automaticky po pleťovém krému, ale dopřát stejnou péči rukám vás asi nenapadne. Přitom pravidelné krémování dělá zázraky – udrží pokožku rukou hebkou a pružnou.

Aby byl účinek maximální, nanášejte krém na umyté ruce. A to tak, že kápnete trošku krému na hřbet jedné ruky, druhým hřbetem kapku rozetřete na horní stranu rukou a prstů a pak teprve nakrémujte celou plochu stejnými pohyby, jako si myjete ruce. Nepodceňujte výběr krému na ruce.

V chladném období sáhněte po péči pro suchou pokožku. Na jaře a v létě, kdy jsou ruce vystaveny slunci, používejte krém s UV filtrem, který zabrání předčasnému stárnutí a tvorbě pigmentových skvrn (ne nadarmo se jim říká „stařecké“). A pokud už věk nějaké ty škody napáchal, vymažte je pomocí regeneračních krémů.

Dobrá rada: Využijte krémy s rozjasňujícím efektem – díky jemnému třpytu nejsou tolik vidět barevné nedokonalosti a suchá povolená kůže.

Sáhněte si do duše

Na přesušenou nehtovou kůžičku a hrbolatý povrch nehtů platí exfoliace. Použijte trošku tělového peelingu nebo speciální nehtový peeling s brusnými částečkami. Trochu naneste na nehet, promasírujte a opláchněte.

Co trápí vaše nehty?

Třepení
Vyvolávají ho především vlivy okolí – agresivní saponáty, mechanické namáhání, které nehet vysušují a zeslabují. Co s tím: Nehty ochrání vrstva laku, kterou budete stále udržovat. Lakujte nejen horní stranu nehtu, ale také hranu. Využijte i speciální ochranné kúry, které se nanášejí ve dvou vrstvách a obnovují dle potřeby.

Lámání
Doprovází tvrdé nehty. Bývá i projevem nevyváženého jídelníčku. Co s tím: Nehty nestříhejte, jen udržujte délku pomocí pilníku. Ideální je délka 2-3 milimetry, delší se snadněji lámou.

Pomalý růst
Obvykle za něj může genetika. Nehty také pomaleji rostou v zimě nebo když zažíváte stres či nemoc. Hodně záleží i na stavu nehtového lůžka, kde se nehet tvoří.

Co s tím: Pravidelné nanášení výživné péče či olejíčku na nehtové lůžko povzbudí růst, ale vylepší také kvalitu nehtů.

Rychlokurz manikúry 1x týdně:

Očistěte nehet pomocí tamponu navlhčeného v odlakovači.
Na pět minut namočte prstíky v misce s vlažnou vodou a trochou soli.
Nehty a okolí důkladně vydrhněte kartáčkem. Opláchněte a osušte.
Pilníkem zkraťte délku.
Naneste trochu krému a vatovou tyčinkou zasuňte nehtovou kůžičku.
Ruce nakrémujte, nehtovou kůžičku a lůžko promasírujte.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Znáte pravidla raw food?

Znáte pravidla raw food?

Dalším typem stravování, které se navíc v současnosti stává hitem, je pojídání tzv. raw stravy - syrové nebo chcete-li živé. Potraviny připravené v…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU