Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nošení gelových nehtů nonstop škodí! Pomůže si dát občas pauzu

Gelové nehty
Gelové nehty
Zdroj: Shutterstock
Prohlédněte si všechny fotografie (21)

Gelové nehty dnes patří k upravené ženě stejně jako dobrá foukaná a dokonalý make-up. Tři vrstvy gelu jsou velká zátěž, alespoň jednou do roka zjistěte, jak si vedou vaše přírodní nehty.

Stále dokola

Jakmile jednou zkusíte gelové nehty, pravděpodobně se jich už nikdy nebudete chtít vzdát. Dokonale hladké, lesklé a každý den perfektně upravené. Jakmile začnou po dvou až třech týdnech odrůstat, naběhnete do kosmetického salonu, necháte zabrousit, vyberete barvu, motiv a zdobení a necháte manikérku pracovat. O stavu svých přírodních nehtů nebudete mít ani tušení.

Skutečnost

Skutečná kondice přírodních nehtů může nemile překvapit. Permanentní styk s několika vrstvami gelu a necitlivé obrušování jim moc nesvědčí. Dost možná zjistíte, že se pod gelovkami skrývají hodně poničené a narušené nehty, které jsou na hony vzdálené precizní manikúře.

Probíhají-li v těle zánětlivé procesy, projeví se právě zhoršeným stavem zubů, vlasů nebo nehtů. Pokud jsou tedy dlouhodobě skryté pod gelem, můžete snadno přehlédnout a zanedbat z ačátek vleklé nemoci.

  • bledé nehty značí chudokrevnost a podstav červených krvinek v těle
  • nažloutlé nehty upozorňují na přetížení organismu a špatnou práci jater
  • podélné rýhy jsou spojovány s dlouhodobým nedostatkem hydratace a tekutin (přímá cesta ke špatnému prokrvování organismu)
  • příčné rýhy bývají znakem nedostatečného příjmu vitamínů z potravin a začínající dny
  • bílé skvrnky se objevují při deficitu kalcia, bílkovin a zinku
  • barevné mapky přímo na nehtech, pod nimi nebo kolem jsou většinou projevem plísně, která se vytvořila v neprodyšném prostředí pod gelem

Náprava

Nehty si budou nárokovat spoustu vašeho času, než se dostanou do původní formy. Zásobte se dostatečným množstvím vazelíny, vitamínu H a odhodláním upravit jídelníček tak, abyste do těla dostala co nejrychleji potřebné živiny. Zaměřte se na zvýšený příjem bílkovin a zdravých tuků.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU