Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nemůžete zhubnout? Zkuste výživového kouče!

Nemůžete zhubnout? Zkuste výživového kouče!
Nemůžete zhubnout? Zkuste výživového kouče!
Zdroj:

„K tomu, co dělám, mě přivedly velké zdravotní problémy,“ uvádí Martin svůj příběh. Zabýval se sportem na vrcholové úrovni, ale jeho tělo to nevydrželo. Když už si téměř zoufal, do cesty mu vstoupili odborníci zabývající se východním léčitelstvím. Po tříletém studiu a uzdravení svého těla vyvinul vlastní metodu – Antistresový, hubnoucí a detoxikační program.

„Na střední škole jsem hrál tenis a věnoval se atletice. Byl jsem poměrně zdatný, jediné, co mě zhruba od devíti let trápilo, byl atopický ekzém na rukou a běžné alergie. V patnácti jsem pak začal závodně tancovat. Když jsem ale nastoupil na stavební fakultu, nadchl jsem se pro kulturistiku a silový trojboj. Mým snem bylo mít velké svaly a získat obrovskou sílu,“ popisuje Martin Škába období, kdy během jediného roku přibral 20 kilogramů! Při výšce 192 cm tak vážil přes 120 kg.

Ale pak přišly nemoci. „Zpočátku jsem byl jen často nachlazený, pak se přidala silná vyrážka po celém těle, hluboké akné na zádech, můj atopický ekzém se extrémně zhoršil a rozšířil na celé obě ruce,“ vzpomíná Martin Škába. Z krevních rozborů ale lékaři nic nezjistili a alergologové rovněž na nic nepřišli. Několikrát za rok tak skončil na antibiotikách, cítil se a vypadal špatně. Klasická medicína podstatu problému neodhalila.

Žil jsem jen svým uzdravením

„Moje maminka mi tehdy domluvila schůzku s jednou známou léčitelkou a ta mi vysvětlila, jak funguje lidské tělo, co se děje s imunitním systémem, že jeho základem musí být čistý a zdravý trávicí trakt a mnohé další,“ vybavuje se Škábovi první setkání s alternativní medicínou, východními metodami a lidovým léčitelstvím, které ho pak na mnoho let pohltilo.

Ke všemu ale jako technicky založený muž přistupoval velmi racionálně. Hltal informace, četl spoustu knih, a hlavně navštěvoval odborníky na čínskou medicínu, ajurvédu. Obcházel kliniky s různými metodami, od akupunktury přes moderní metody léčení pomocí frekvencí, zkoušel jednotlivé detoxikační diety, od těch dle krevních skupin až po urinoterapii.

„Každá metoda mě něco naučila, něčím mě obohatila a zase jsem poznal na vlastní kůži, jak tělo funguje. Jak je dokonalé. Jen se mu musí dát prostor, aby se samo vyléčilo. Naučil jsem se základy zdravé stravy, pohybu, detoxikační principy. Žil jsem tehdy jen svým uzdravením.“ A skutečně: během 3 let dostal své tělo z komplikovaných zdravotních problémů do uspokojivého stavu.

Zdraví máte v hlavě

Jenže tím to všechno neskončilo. Martin Škába se rozhodl, že už bude žít zdravě a nedovolí, aby se jeho tělo i psychika znovu vrátily do starých špatných kolejí. „Vzpomínám si na zajímavý okamžik. Jednoho dne jsem začal dělat poprvé indickou očistnou techniku trávicího traktu, kdy celý den nejíte, jen cvičíte, pijete speciální tekutiny a čistíte se. Do té doby jsem byl zvyklý jíst každé dvě hodiny obrovské hromady jídla. První tři hodiny jsem proto myslel, že to nezvládnu. Žaludek řval o sto šest, že je prázdný. Ale překonal jsem to. Večer mi bylo dobře jako nikdy a přišel jsem na základní věc: že všechno je v hlavě a svým myšlením dovedu mnohé ovlivnit,“ vzpomíná.

Během let vlastního léčení v sobě ucítil obrovskou sílu, která ho hnala dopředu. „Když nějaká metoda přestávala fungovat, ptal jsem se na další lidi, hledal doporučení na odborníky, informace na internetu, četl knihy, pídil se po dalších metodách a starých praktikách, protože jsem již na sobě zažil, jak dokonale fungují: že hledají příčinu zdravotních problémů a jakmile ji najdou, vše směřují k uzdravení.“

Martin Škába nakonec vytvořil vlastní metodu, kterou nazval AHDP – Antistresový, hubnoucí a detoxikační program. Jde o komplexní metodu, jejímž cílem je, aby naše tělo bylo dlouhodobě zdravé. Má tři fáze: 1. práce se stresem a relaxace, 2. hubnutí, 3. detoxikace.

A jak si zdravé tělo udržet?

Začlenit nové návyky do běžného dne přesto nemusí být až tak jednoduché. Jen si vzpomeňte, kolikrát se vám podařilo hezky zhubnout, a po několika měsících byla kila zpět…

„Problém je, že často dostanete na začátku spoustu rad, které máte dodržovat, a pak se staráte sami. Já ale zastávám názor, že člověk většinou potřebuje mít někoho, s kým toto může řešit dlouhodoběji. Výživový koučing proto dělám v tom pravém slova smyslu, s klienty pravidelně komunikuji po telefonu, skype, mailu. Každý den jim pošlu kratičký dotazník, který jen vyplní a odešlou. Je to proto, aby se každý den zaměřili na zavádění nových návyků do svého života – naprosto přirozeně a jednoduše, takže si všímají, že vypadají i se cítí lépe, ale bez drastických nárazových metod. I hubnutí totiž může být příjemné,“ uzavírá Martin Škába.

Šest bodů pro trvalé zdraví:

1. Pravidelně své tělo detoxikujte, aby bylo pořád maximálně čisté

2. Dopřejte si zdravou, ale rozmanitou stravu

3. Zařaďte do svého jídelníčku léčivé rostliny a bylinky

4.Věnujte se pohybu přiměřenému vašemu genetickému potenciálu

4. Každý den si najděte chvilku na relaxaci

5. Myslete pozitivně, na všem se snažte vidět něco dobrého

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Zastavte padání vlasů po porodu

Zastavte padání vlasů po porodu

Kromě nabraných kil trápí po porodu většinu žen i řídnutí vlasů. Vlasy mohou vypadávat po trsech, najednou jich jsou všude spousty. Lze s tím bojovat…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU