Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejlepší péče o nohy

Jaké jsou druhy pedikúry?
Jaké jsou druhy pedikúry?
Zdroj: Profimedia.cz

Nohy člověku slouží celý život. Donesou nás, kam potřebujeme a mnohdy trpí v kozačkách či lodičkách na vysokém podpatku… Udělejte něco i pro ně a dopřejte jim královskou péči.

Zanedbávat nohy se nevyplácí. Nejen, že se nám vymstí nehezkým vhledem, ale kvůli zrohovatělé kůži, otlakům a mozolům se může stát pouhá chůze velmi nepříjemná a bolestivá. A při špatné hygieně se mohou objevit i nejrůznější mykózy a plísně. Poradíme vám, jak správně pečovat o nohy.

Jak pečovat o nohy doma

  • Napusťte si lavor s teplou vodou, přidejte do něj sůl, pěnu nebo popřípadě desinfekční hypermangan. To změkčí pokožku a navíc vybělí nehty. Nohy v lázni nechejte cca 10 minut.
  • Do vlhkých plosek nohou vmasírujte jemný peeling, zbaví pokožku částečně zrohovatělé kůže.
  • Nohy omyjte, důkladně osušte a pusťte se do broušení. Ideální je klasická pemza. Dbejte hlavně o kůži na patě, na ploskách a polštářkách prstů.
  • Kleštičkami zkraťte nehty, a poté je zapilujte do rovna. Nikdy ne do kulata jako na rukou, mohli by totiž začít zarůstat.
  • Opatrně pak zbavte nehty přebytečné kůžičky.
  • Nehty nalakujte nejprve výživnou bází, teprve poté lakem. Aby lak déle vydržel, přetřete ho na závěr bezbarvým lakem. Na jaro-léto jsou ideální červené, růžové laky nebo francouzská pedikúra.
  • Až lak zaschne, do chodidel, nehtů i nehtových lůžek vmasírujte speciální krém na nohy, který pokožku zvláční a ošetří.
  • Po každém koupání můžete nohy ošetřit pudrem nebo parfémovaným sprejem.
  • Abyste se vyhnula plísním nebo jiným infekcím, ošetřujte pravidelně desinfekčním sprejem a hlavně používejte kvalitní obuv.

Pedikúra Pedikúra Zdroj: Profimedia.cz

Tip KAFE.cz

Zajděte si na pedikúru. Svěřit nohy do péče odborníka se určitě vyplatí. Pedikúra totiž nohám pomůže nejen po estetické stránce, ale i po té zdravotní. Ošetří je, zbaví puchýřů, otoků, mozolů i různých defektů. Jaké jsou druhy pedikúry?

Mokrá pedikúra

Profesionálka nejprve nohám dopřeje osvěžující koupel, vyčistí nehty, odstraní ztvrdlou kůži na patách, vyhladí plochy nehtů a zbaví je nadbytečné kůžičky a na závěr vám namasíruje chodidla a vydesinfikuje.
Cena: cca od 170 Kč

Medicinální pedikúra

Pokud nohy zdobí zažloutlé či zarostlé nehty nebo kuří oka, poradí si s tím medicinální pedikúra. Pedikérka využívá systém fréz, které nenaruší integritu kůže, přirozeně obrousí zrohovatělou pokožku a navíc nohy bezbolestně zbaví různých defektů. Na konec vás čeká aromaterapie v podobě léčivého zábalu a samozřejmě masáž chodidel.
Cena: cca od 240 Kč

Suchá pedikúra

Vhodná i pro rizikové skupiny lidí, např. diabetiky, kteří si nemohou dopřát mokrou pedikúru. Kůže se velmi jemně a šetrně obrušuje pomocí frézek.
Cena: cca od 250 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Připadá vám nemožné zhubnout a svou váhu si udržet?

Nová unikátní dieta I.

Zdá se vám, že každý ve vašem okolí jí daleko víc, ale přibíráte jenom vy? Pak právě vám na míru byla ušita revoluční dieta.

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU