Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejlepší metody holení

Zdroj: Profimedia.cz

Počet žen, které si zvykly na nikdy nekončící boj proti nežádoucím chloupkům, stále roste. Jak na tom jsme s holením?

Holí se 60 % žen

Zatímco ještě před patnácti lety mohly být chlupy považovány za znak náruživosti, dnes patří neoholené nohy nebo podpaží k velkým prohřeškům. Podle zpráv ČTK se holí zejména mladší ženy. Například v kategorii od 20 do 24 let se vyholuje 71 procent dotázaných, od 25 do 34 let 58 procent a zvyk se začíná prosazovat i mezi nejmladší kategorií od 15 do 19 let – zde se holí 52 procent dotázaných. Pouze nejstarší kategorie zůstává módou kůže bez chloupků nedotčena – od 65 let se vyholují jen dvě procenta žen!

Jaké jsou metody holení?

1. Depilace ve sprše

Nejrůznější metody depilace nebo epilace se již staly přirozenou součástí péče o krásu. Záleží už jen na nás, jaký způsob odstranění chloupků z nohou, podpaží, intimních míst nebo obličeje zvolíme. Většina žen používá při holení doma depilační metody. Jsou rychlé, levné a nebolestivé. Chloupek odstraníme pod pokožkou, takže v ní kořínek zůstává. Depilační holení funguje okamžitě, ovšem za 2 až 3 dny se chloupky objeví znovu.

 Gillette Venus

Tip Kafe.cz

Gillette Venus

Pro dokonalé oholení přímo ve sprše je výborný například strojek Gillette Venus Divine. Tři zvlhčující proužky pleť zvláčňují, břity přinesou dokonalé oholení. Vaše pokožka bude hladká a bude vypadat zkrátka božsky.

Cena: 369 Kč (drogeriemartina.cz)

2. Epilace

Díky metodě epilace je možné odstranit chloupek i s kořínkem, a tak jde o metodu velmi důkladnou, která je časově náročnější a především poměrně bolestivá. Téměř dokonale hladká pleť by vám ale mohla být odměnou až na šest týdnů. Nový chloupek vyrůstá zpravidla podle intenzity růstu, většinou tomu bývá za dva až tři týdny. Bolestivost epilace se odvíjí od metody, kterou k odstranění chloupků zvolíme.

3. Holení krémem

Depilační krémy, které se používají na odstranění nežádoucích chloupků, obsahují chemické látky, které je oslabují u povrchu kůže. Po určité době působení krému je pak možné chloupky jednoduše setřít speciální špachtlí přiloženou většinou v balení krému. Je dobré krém předem vyzkoušet na malé ploše před vlastní aplikací, abyste se ujistila, že vám nezpůsobuje podráždění kůže nebo alergickou reakci.

 Depilační krém Veet

Tip Kafe.cz

Depilační krém Veet

Depilační krémy můžete vyzkoušet i v případě, že máte suchou pokožku. V tomto případě ale volte takové, které jsou speciálně určeny pro tento typ pleti, například Veet pro suchou pokožku. Zajišťuje efektivní odstranění nechtěných chloupků během pouhých 3 minut. Obsahuje výtažky z lilie a bambuckého másla, které zanechají pokožku hedvábně jemnou a hydratovanou.

Cena: 250 Kč (drogeriemartina.cz)

4. Epilační strojek

Holení epilačním strojkem představuje jednu z poměrně bolestivých metod epilace. Strojek vám pomůže zbavit se chloupků i s kořínky, takže hladká pokožka vám může zůstat i 3 týdny. Bolest při epilaci je možné zmírnit tím, že před výkonem přiložíte na kůži led, který ji znecitliví a bolest zmírní. Kromě epilačního strojku je možné i zkusit epilaci pěnovou, která ale o moc méně nepříjemná také není.

 Epilátor Philips HP6515

Tip Kafe.cz

Epilátor Philips HP6515

Epilátor Satinelle Ice Premium HP6515 je jemnější než kdy dříve. Výhodou je ledový ochlazovač s jednoduchým nasazením, který využívá utišujících vlastností ledu k ochlazení a uvolnění vaší pokožky. Sonická masáž s aloe vera jemně stimuluje pokožku a zmírňuje pocit tahání na minimum. Hypoalergenní keramické kotoučky jsou mimořádně rychlé a efektivní, odstraňují chloupky s kořínky a poskytují jemnou a měkkou hladkost až po dobu 4 týdnů.

Cena: 2 993 Kč (datart.cz)

Informace na internetu:

  • www.cukrovapasta.cz
  • www.depilace.cz
  • www.laserplastic.cz

O výhodách a nevýhodách jednotlivých metod holení a o dalších z nich si povíme již za týden!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky