Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Nejen med pomáhá vašemu tělu

Zdroj: Profimedia.cz

O zázračných účincích medu na vaši plet si toho můžete přečíst hodně. Nejrůznějšími maskami či zábaly se to i v salonech jen hemží. Jenomže i jiné včelí produkty jsou přímo balzámem na pokožku – a navíc vás nezruinují.

Mateří kašička

Podle nejnovějších výzkumů je mateří kašička nejúčinnější přírodní látkou, která dokáže bojovat proti vráskám a stárnutí pleti. Hloubkově ji vyživuje, zadržuje vodu, pokožku vyhlazuje a zjemňuje a také odstraňuje vrásky. Mateří kašička je mimořádně bohatá na vitaminy, bílkoviny a aminokyseliny. Obsahuje celý komplex vitaminů B, minerální látky, vitaminy A, C, D a E, enzymy, 18 různých aminokyselin a látky zabraňující rozmnožování bakterií a virů. Můžete ji užívat vnitřně, anebo na pleť ve formě krému.

 Krém s mateří kašičkou

Tip Kafe.cz

Krém s mateří kašičkou

Zvláčňující polomastný krém, určen pro zvlášť citlivou a jemnou pleť. Zlepšuje její výživu a prokrvenost. Včelí mateří kašička působí regeneraci pleti, oddaluje fyziologické stárnutí a pomáhá vyrovnávat počínající vrásky.

Cena: 160 Kč (pleva.cz)

Propolis

Propolis, zvaný také včelí tmel, znali již egyptští faraónové. Jde totiž o směs látek, která obsahuje vysoké množství vosku, pryskyřic, balzámů, pylu a éterických olejů. Masti z propolis jsou známy svým antibakteriálním a desinfekčním účinkem, používají se na hnisavé rány, řezné a bodné rány. Hojí čerstvé jizvy, jsou vhodné na ekzémy, hnisavé vředy, plísně, omrzliny, plísně a nejrůznější kožní onemocnění. Rozhodně se vyplatí mít propolisovou mast v lékárničce – léčivé vlastnosti totiž neztrácí ani stářím!

 Propolisová mast

Tip Kafe.cz

Propolisová mast

Propolisová mast je velmi oblíbená v přírodním léčitelství. Díky širokému spektru využití je ideálním pomocníkem pro celou rodinu, včetně dětí. Jen je třeba před použitím vyzkoušet, zda na něj netrpíte alergií.

Cena: 82 Kč (topvet.cz)

Apsin

Apsin neboli včelí jed, je další z věcí, který se také vyplatí mít doma, zvlášť pokud trpíte na bolesti svalů, kloubů, revmatismus, záněty nervů. Velmi dobře totiž na tyto problémy pomáhá.

 Mast s apisinem

Tip Kafe.cz

Mast s apisinem

Na bolavé klouby můžete vyzkoušet mast s včelím jedem, kterou stačí vetřít v tenké vrstvě do pokožky a nechat vstřebat. Stejně jako u propolisu je i zde třeba udělat předem test snášenlivosti.

Cena: 72 Kč (bezvakup.cz)

 Včelí mateří kašička, propolis a pyl, MedPharma

Horký tip Kafe.cz

Včelí mateří kašička, propolis a pyl, MedPharma

Tento doplněk stravy je určený speciálně pro ženy, který obsahuje to nejlepší od včel – výtažky z mateří kašičky, propolisu a pyl. Doporučuje se při problémech s bolestivou menstruací, při bolestech hlavy a migrénách, depresích a poruchách spánku, ale i ženám v období přechodu.

Cena: 86 Kč - 37 tablet (svetvitaminu.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Uzdravující kameny: Ideální na zimu

Jsou ženy, které na zázračnou moc drahých kamenů a minerálů nevěří. Jsou ale také ženy, které na ně nedají dopustit. Ať patříte do jakékoliv skupiny,…

Akční letáky