Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Návod na originální účes

Návod na originální účes
Návod na originální účes
Zdroj: Communication Works, s.r.o.
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

Pokud už vás nebaví obyčejný culík nebo fádní hladký účes a hledáte něco originálního pro zvláštní příležitost, nechte se inspirovat u těch nejpovolanějších.

V zákulisí proslulého týdne módy „Paris Fashion Week“ odtajnil vlasový stylista Sam McKnight několik návodů, jak vytvořit trendové účesy, mezi jinými i lehce rebelský model „Vše zabaleno“.

Vše zabaleno

Nezbedný drdol se zábavnými detaily je inspirovaný starým Egyptem. Přinášíme návod pro vás nebo vašeho kadeřníka.

Návod na originální účes

Jak tento účes vytvořit?

  1. Základem účesu jsou čisté, právě umyté a do sucha vysušené vlasy ošetřené pěnovým tužidlem a vyfénované opačným směrem pryč od obličeje. „Struktura vlasů by neměla být příliš uhlazená,“ říká Sam.
  2. Potom Sam vykartáčoval pramen ze spodní části vlasů, rozdělených pěšinkou, nízko přes čelo kolem hlavy sledujíce linii vlasů a uchytil jej sponkami v kontrastním odstínu s barvou vlasů každé dívky.
  3. Následně za pomoci vlásenek upevnil na temeno hlavy molitanovou vycpávku do drdolu, aby prodloužil tvar účesu a dodal mu dodatečnou výšku. Pak pokračoval s jednotlivými prameny vlasů, které v rozestupech sedmi až deseti centimetrů obtáčel kolem hlavy a připevňoval sponkami, aby pokryl a zamaskoval vycpávku. „Tento účes by neměl vypadat příliš uhlazeně,“ říká Sam a přitom vyčesává jednotlivé vlasy, aby vytvořil nepatrně rozcuchaný vzhled.
  4. Pro dlouhotrvající zpevnění účesu je nutné použít lak na vlasy.

KAFE.cz zjistilo

Sam McKnight použil při úpravě účesu řadu Pantene Pro-V Volume.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Kosmetika: Co vy a babské rady?

Kosmetika: Co vy a babské rady?

Určitě už jste slyšela a někdy i vyzkoušela zaručené kosmetické rady našich maminek, babiček i kamarádek. Co je na nich pravdy, si můžete ověřit v…

Akční letáky